Bratislavský samosprávny kraj TU NÁJDETE TIPY NA VÝLETYTU NÁJDETE TIPY NA VÝLETY

 • Rodinné pasy Bratislavského kraja v číslach

 • viac ako5800registrovaných rodín

 • viac ako100poskytovateľov zliav

Vážení čitatelia, milé rodiny,

v mene Bratislavského kraja, Vás chcem všetkých čo najsrdečnejšie pozdraviť a zároveň Vám v krátkosti predstaviť naše zámery v rámci projektu FamilyNet, vďaka ktorému sa v našom kraji vytvoril systém Rodinných pasov, zameraných na podporu spoločného trávenia voľného času v rodinách. Cieľom projektu je vytvoriť a sprístupniť atraktívnu ponuku a výhody držiteľom Rodinných pasov.

Rodinný pas považujem za vhodný nástroj pre doplnenie ponuky cestovného ruchu a priblíženie atraktívnych zážitkov, ktorými región disponuje, mobilnej a aktívnej skupine obyvateľstva – rodinám s deťmi. Aktivity projektu FamilyNet tak vhodne dopĺňajú rodinno-politickú stratégiu Bratislavského kraja. V neposlednom rade rodinné pasy podporujú rozvoj širokého záberu regionálnych a lokálnych aktérov v cestovnom ruchu a priblíženie tradičnej kultúry kraja mladým rodinám.

Vďaka spolupráci s Trnavským krajom a rakúskymi regiónmi Burgendland a Dolné Rakúsko tiež očakávame nárast počtu návštevníkov kraja, predovšetkým z radov mladých rodín s deťmi, ktorým má región, podľa môjho názoru, určite čo ponúknuť. Rodinné pasy tak môžu zvýšiť dopyt po našich destináciách aj za hranicami Bratislavského kraja. Chcel by som teda zaželať myšlienke Rodinných pasov mnoho ďalších úspechov a čo najviac zapojených rodín s deťmi. Práve vďaka takýmto projektom sa nám totiž darí spájať prihraničné regióny a Vám, ich obyvateľom, priblížiť všetko, čo náš kraj ponúka.

Mgr. Juraj Droba, MBA, MA

NOVINKY

 • HALLOWEEN 2020 S RODINNÝMI PASMI
  29. 10. 2020

  HALLOWEEN 2020 S RODINNÝMI PASMI

  Korona-nekorona – doma v kruhu svojej rodinky sa zabaviť môžeme.

  Aj vy sa už tešíte na Halloween?

  Nezúfajte, že tento rok to bude horšie ako po minulé roky! Korona-nekorona – doma v kruhu svojej rodinky sa zabaviť môžeme. A prinášame vám zopár skvelých nápadov, ako prežiť nezabudnuteľný HALLOWEEN 2020!

   

  1. Rozrežeme tekvicu, kúsok vydlabeme a dozdobíme jesennými plodmi prírody. Môžete použiť orechové šupky, listy, brečtan, alebo krásne farebný pavinič a pomôcť si aj lepiacou pištoľou pre lepšie uchytenie. Deti bude táto spoločná aktivita veľmi baviť!

   

  1. Medzi cukrovinky, ktoré podávate povkladajte hračkársky hmyz. Isto sa aj u vás medzi hračkami nájde nejaký ten pavúčik, na ktorého existenciu sa už zabudlo. Ak takéto potvorky doma nemáte, môžete si ich doma skúsiť aj vyrobiť z bavlniek, papiera či gombíkov a starých látok.

   

  1. Uvarte si tekvicovú polievku. Teplá príjemne prehreje, studená zasa prekvapí. Výborne chutí pokvapkaná tekvicovým olejom, s krutónmi či semiačkami alebo šľahačkou.

   

  1. Upečte si - na našu zemepisnú šírku možno menej tradičný, ale zato v USA veľmi obľúbený – „pumpkin pie“

   

   O recept na tekvicový koláč sa s nami podelili u nášho partnera v Zeppelin Cafe:

   

  POTREBOVAŤ BUDETE:

   

  • 4 vajcia - 200 g razpusteného masla - 1 šálku kryštáľového cukru - 2 vrecká vanilínového cukru - 1 čajovú lyžičku soli - 1 prášok do pečiva - 1 čajovú lyžičku sódy bikarbóny - 3 šálky strúhanej tekvice - 2 šálky kukuričnej múky - 2 čajové lyžičky mletej škorice - 1 šálku drvených pečených gaštanov - 100 ml mlieka.

   

  POSTUP:

   

  • vo veľkej mise zmiešajte suché ingrediencie (múku, soľ, prášky, cukor, gaštany, škoricu, sódu), v druhej mise vymiešajte dohladka vanilín, maslo a vajíčka.
  • obe zmesy zľahka zmiešajte, pridajte tekvicu, snažte sa cesto neubiť a pridajte mlieko
  • zmes vylejte do vymastenej formy (cca 20 x 33 cm) a pečte pri teplote 175°C asi 40 minút
  • vrch môžete potrieť polevou, ktorú si vyrobíte vymiešaním taveného syru, citrónovej kôry, cukru a masla. Koláč nechajte pár hodín odpočívať.

   

  Ak by ste si naň netrúfli, určite zvládnete pripraviť klasické muffiny, ktoré ozdobíte napr. strašidelnými netopiermi z papiera na špáradle. A ak by sa vám ani to nechcelo a túžite si len vyložiť nohy a mať pohodu, zavolajte do Zeppelin Cafe – radi vám napečú a dovezú až domov pred dvere.   

   

  1. Pozor len, aby sa nezľakli halloweenského strašiaka!!! Ako výplň môžete použiť slamu, staré handry, uteráky a pod. A v skrini sa isto nájde košeľa, nohavice, či klobúk, na ktoré už roky padá prach. Von s nimi!

   

  1. Nezabudnite na ozdobné svetielka, ktoré počas Vianoc zdobia váš príbytok. Vnútorné aranžmány dozdobte osvetlením, ktoré používate v interiéri, vonku siahnite po vonkajších svetelných reťaziach.

   

  1. Ak máte doma šikovné detské ručičky, zabavte sa aj ďalšou spoločnou aktivitou – výrobou svietnikov. Stačiť vám budú sklenené zaváraninové poháre, ktoré môžete oblepiť, obmotať motúzikmi, alebo pomaľovať farbou na sklo. Fantázii sa medze nekladú! Do vnútra šup malý kahanček a je to!    

   

  ĎALŠIE SKVELÉ TIPY NÁJDETE NA

  www.rodinne-pasy.sk

     

 • ŠETRITE SVOJ DOMÁCI ROZPOČET
  28. 10. 2020

  ŠETRITE SVOJ DOMÁCI ROZPOČET

  Predstavujeme VÁM ZĽAVOVÚ kartu Rodinné pasy pre rodiny s deťmi vBratislavskom kraji,

  s ktorou získavate zľavy u mnohých našich partnerov.

  Hoci teraz sa zdá, že sa nikam nedostaneme, život beží ďalej, deti rastú amajú svoje potreby a sny.

  Splňte im ich aj vďaka Rodinným pasom. Mnoho našich partnerov pracuje aj v týchto dňoch, niektorí v ONLINE priestore,iný cez rozvoz.

  SÚ TU PRE VÁS, či už potrebujete zohnať kvalitnú detskú obuv, okuliare, doplniť školské potreby alebo chcete svojmu drobcovi dopriať narodeninovú tortu aj keď bez veľkej oslavy.

  Hľadáte pre svoje dieťa ONLINE krúžok?

  Chcete aby sa posunulo ďalej v Angličtine?

  Skúste to s našimi partnermi cez internet. Chýba vám niečo doma v lekárničke, potrebujete si doplniť vitamíny alebo trochu omladnúť vďaka naturálnej kozmetike?

  Zháňate darček v podobe fotoknihy, hovoriacej knihy, bicykel alebo doplnok na bicykel?

  Toto všetko a ďaleko viac si môžete dopriať s Rodinným pasom zalepšie ceny.

  K tomu prehľad akcií pre rodiny s deťmi formou newslettru priamo doe-mailovej schránky mesiac vopred a zaujímavé súťaže o atraktívne ceny.

  Kartu Rodinný pas získa BEZPLATNE každá rodina s TRVALÝM POBYTOM v Bratislavskom kraji, ktorá má aspoň 1 dieťa mladšie ako 18 rokov.

  Stačí saregistrovať na www.rodinne-pasy.sk a Rodinný pas Vám pošleme poštou

   

 • Online detská sv. omša s pátrom Jankom Hríbom každú nedeľu o 11:00 
  24. 10. 2020

  Online detská sv. omša s pátrom Jankom Hríbom každú nedeľu o 11:00 

  Pozrite si online detskú omšu v už túto nedeľu

  Piaristi myslia na deti aj v týchto dňoch a pozývajú všetky, ktoré by sa chceli pridať na svoju ONLINE svätú omšu.

  Sledujte tento link, kde si bohoslužbu budete môcť vychutnať naživo:https://www.piaristi.sk/online-detska-sv-omsa-s-patrom-jankom-hribom-nedela-o-1100/?fbclid=IwAR1QK8ZtUxbMVaDeBPC7Nj_c4upYmmBfEeNzps4XUcbGI0TtiuWsUwyALbE

   

ODPORÚČANIA

O PROJEKTE RODINNÉ PASY

Projekt FamilyNet vznikol ako projekt na podporu rodín s deťmi Bratislavského samosprávneho kraja. V rámci tohoto cezhraničného projektu je rodinám vydávaná karta Rodinný pas, ktorá im ponúka zľavy a výhody nielen v Bratislavskom samosprávnom kraji, ale aj u partnerov projektu v Dolnom Rakúsku, Burgenlande a v Trnavskom samosprávnom kraji.

Na základe registrácie je rodinám (i neúplným tzn. taktiež nezosobášeným partnerom, samoživiteľom, osobám majúcim deti v starostlivosti) vystavená karta Rodinný pas. Podmienkou registrácie je trvalé bydlisko v zapojenom kraji a aspoň jedno dieťa vo veku do 18 rokov.

Registrácia a karta je pre rodiny ZADARMO. Držitelia Rodinného pasu sú rodičia.

Registrujte sa on-line v sekcii REGISTRÁCIA.  V súčasnej dobe pripravujeme SIEŤ POSKYTOVATEĽOV, u ktorých budete môcť využiť zľavy po predložení karty Rodinný pas. Ak máte pre nás typ na jej skvalitnenie a rozšírenie, napíšte nám na mail info@rodinne-pasy.sk, budeme radi, ak budete ešte viac spokojní.

Vlastná sieť zliav zahŕňa poskytovateľov z oblasti kultúryšportuturizmucestovného ruchurekreácienákupov i ostatných služieb. U súkromných subjektov sú zľavy najčastejšie vo výške 7-20%, u príspevkových organizácií  50%.

image/svg+xml />

RODINNÉ PASY Pre rodiny

Čo Vám registrácia v projekte
Rodinné pasy prinesie?

Registráciou získate zdarma zľavovú kartu Rodinný pas, ktorá vám umožní využívať zľavy vo výške 5 až 100 % u našich poskytovateľov zliav, a to na výrobky, služby, aktivity, kurzy a pod.

Každý mesiac držiteľom Rodinných pasov zasielame newsletter, ktorý poskytuje zaujímavú a prehľadnú ponuku podujatí v rámci mesiaca, ponúka tipy na trávenie spoločného voľného času a informácie o zľavách, ktoré môžete využívať. Ponúkame vám aj možnosť zapojiť sa do rôznych súťaží o vecné ceny, ktoré organizujeme. A pozveme vás aj na rôzne podujatia, kde nás môžete stretnúť.RODINNÉ PASY PRE FIRMY


Prečo sa stat' poskytovatelom zliav v sieti Rodinné pasy?

Ponúkame možnosť zapojiť sa do projektu Rodinné pasy firmám z Bratislavského kraja. Snažíme sa neustále rozširovať okruh poskytovateľov zliav pre držiteľov Rodinných pasov.

Nárast počtu registrovaných rodín ponúka možnosť nárastu potenciálnych zákazníkov vašej firmy. Firmám zapojeným do projektu bezplatne ponúkame:

 • zviditeľnenie na domovskej stránke projektu www.rodinne-pasy.sk,
 • zvýšenie povedomia o ich produktoch alebo službách prostredníctvom nášho newslettera, ktorý je zasielaný všetkým držiteľom kariet na mesačnej báze,
 • uverejňovanie propagačných príspevkov na aktívnom profile na Facebooku Rodinných pasov,
 • spropagovanie produktu alebo služby formou nami organizovaných súťaží.

Ak vás ponuka spolupráce na tomto projekte zaujala, neváhajte nás, prosím, kontaktovať. Radi zodpovieme vaše otázky, týkajúce sa spôsobu a podmienok zapojenia sa do projektu, resp. sa s vami radi stretneme aj osobne, aby sme vám projekt Rodinné pasy bližšie predstavili.

 

 


Ak vás ponuka spolupráce na tomto projekte zaujala, neváhajte nás, prosím, kontaktovať.

 1. Poskytovateľom zliav ponúkame možnosť bezplatnej propagácie ponuky ich služieb, produktov, aktivít, kurzov a pod.

  Zviditeľnite sa - využite možnosť dať o sebe vedieť!

  • Kontaktujte nás, radi vás zaradíme do nášho newslettera zasielaného všetkým držiteľom Rodinných pasov na mesačnej báze
  • Ponúkame možnosť prezentovať sa na webových stránkach Rodinných pasov
  • Využite príležitosť byť na našom aktívnom facebookovom profile
  • Radi spropagujeme váš produkt alebo službu aj formou nami organizovaných súťaží
 2. V prípade akýchkoľvek zmien, ktoré majú vplyv na uzatvorenú Zmluvu o spolupráci na projekte „Rodinné pasy“, nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom.