Bratislavský samosprávny kraj TU NÁJDETE TIPY NA VÝLETYTU NÁJDETE TIPY NA VÝLETY

 • Rodinné pasy Bratislavského kraja v číslach

 • viac ako5800registrovaných rodín

 • viac ako100poskytovateľov zliav

Vážení čitatelia, milé rodiny,

v mene Bratislavského kraja, Vás chcem všetkých čo najsrdečnejšie pozdraviť a zároveň Vám v krátkosti predstaviť naše zámery v rámci projektu FamilyNet, vďaka ktorému sa v našom kraji vytvoril systém Rodinných pasov, zameraných na podporu spoločného trávenia voľného času v rodinách. Cieľom projektu je vytvoriť a sprístupniť atraktívnu ponuku a výhody držiteľom Rodinných pasov.

Rodinný pas považujem za vhodný nástroj pre doplnenie ponuky cestovného ruchu a priblíženie atraktívnych zážitkov, ktorými región disponuje, mobilnej a aktívnej skupine obyvateľstva – rodinám s deťmi. Aktivity projektu FamilyNet tak vhodne dopĺňajú rodinno-politickú stratégiu Bratislavského kraja. V neposlednom rade rodinné pasy podporujú rozvoj širokého záberu regionálnych a lokálnych aktérov v cestovnom ruchu a priblíženie tradičnej kultúry kraja mladým rodinám.

Vďaka spolupráci s Trnavským krajom a rakúskymi regiónmi Burgendland a Dolné Rakúsko tiež očakávame nárast počtu návštevníkov kraja, predovšetkým z radov mladých rodín s deťmi, ktorým má región, podľa môjho názoru, určite čo ponúknuť. Rodinné pasy tak môžu zvýšiť dopyt po našich destináciách aj za hranicami Bratislavského kraja. Chcel by som teda zaželať myšlienke Rodinných pasov mnoho ďalších úspechov a čo najviac zapojených rodín s deťmi. Práve vďaka takýmto projektom sa nám totiž darí spájať prihraničné regióny a Vám, ich obyvateľom, priblížiť všetko, čo náš kraj ponúka.

Mgr. Juraj Droba, MBA, MA

NOVINKY

 • STREET FOOD NA DULÁKU
  26. 03. 2021

  STREET FOOD NA DULÁKU

  Aby ste vedeli, že je sa na čo tešiť - vedzte, že o tri mesiace sa bude

  konať JARNÝ STREET FOOD NA DULÁKU.

    Aj my v Rodinných pasoch sme plní nádeje, že tu vyjde a že sa budeme

  v Bratislave môcť opäť stretávať na takýchto príjemných podujatiach.

  Podujatia budú mať kulinársky sezónny charakter, to znamená že na jar chcú

  organizátori promovať tematiku salašníckej kultúry a prírody, farmárskych

  produktov, v lete grilovaciu sezónu, na jeseň zasa Oktoberfest a vinobranie

  a sezónu ukončíme opäť Vianočnými trhmi a dokonca Silvestrom na Duláku.

  NA JARNÝ STREET FOOD NA DULÁKU sa môžete tešiť od 14.4. do 18.4. 2021.

  Súčasťou bude aj kultúrny program a atrakcie pre deti.

   

 • Ružinovský LEGOLAND - do 31.1.2020, DK Ružinov
  29. 01. 2021

  Ružinovský LEGOLAND - do 31.1.2020, DK Ružinov

  Poďte si pozrieť na výstavu, kde nájdete Lego témy ako : Pán prsteňov, Lego Friends mesto, Power Miners, Lego Technic, Krotitelia duchov a mnoho iného

  Najväčšia súkromná výstava legokociek prichádza po dvojročnej pauze opäť do bratislavského Ružinova.

  Výstava je doplnená o nové Lego témy ako: Pán prsteňov, Lego Friends mesto, Power Miners, Lego Technic, Krotitelia duchov a mnoho iného. Tešiť sa môžete na viac ako 3000 modelov. Usporiadatelia pripravili pre návštevníkov približne 30 rôznych tematických scénok s rytiermi, pirátmi, hrdinami zo svetov Star Wars alebo aj Pána prsteňov.

  Modelové Lego mesto zavedie deti do sveta dopravnej techniky, skvelých vozidiel a mnohých ďalších doplnkov. V Lego mestskej premávke sa stále niečo deje a deti tu objavia autá rôznych druhov, cesty, vlaky, lode, ale aj vrtuľníky. Vystavovať sa bude viac ako 3000 modelov vytvorených z tisícov kusov dôverne známych kociek.

  Návštevníkov isto poteší aj súťaž o stavebnice Lego. !!!POZOR!!! Výhercovia budú vyžrebovaní zo zlosovateľných vstupeniek na konci výstavy.

  Vstupné pre malých i veľkých staviteľov je 3 €. Vstupenky sa dajú zakúpiť priamo na mieste.

  Otváracie hodiny výstavy: Utorok od 16.00 - 19.30 Štvrtok od 16.00 - 19.30 Sobota od 10.00 - 17.00 Nedeľa od 10.00 h - 17.00 h

  Pre školy a škôlky je možnosť objednania individuálnej prehliadky výstavy mimo otváracích hodín.

  Cena pre žiaka je 2€ a učitelia zdarma.

  Je potrebné si včas rezervovať termín online a to na stránke www.cultusruzinov.sk.

  Podujatie je organizované za dodržania prísnych protipandemických opatrení. Vstup iba s rúškom. 

 • HORY A MESTO ONLINE
  23. 01. 2021

  HORY A MESTO ONLINE

  Ahojte kamaráti. Ak aj vám nekonečne chýbajú hory, dobrodružstvo a zážitky, teraz vás pravdepodobne potešíme.

  Pozývame vás na ONLINE festival HORY a MESTO s atraktívnym programom, ktorý sa bude konať v termíne od 19. do 28.2.2021.

  Festival ponúkne 17 osobitných sekcií s filmami a viacerými svetovými premiérami, workshopy a diskusie. Všetky filmy si budete môcť pozrieť za cca 50 eur. Keďže festival sa koná v kanadskom Vancouveri, cena sa vám môže zobraziť ako 75 CAD (kanadských dolárov).

  Filmy si budete môcťpozrieť celý mesiac.

  Alternatívou je pozrieť si za 5 - 10 eur jednotlivé filmy a sekcie.

  Všetko o festivale, vrátane programu a vstupeniek nájdetena vimff.org.

   

ODPORÚČANIA

O PROJEKTE RODINNÉ PASY

Projekt FamilyNet vznikol ako projekt na podporu rodín s deťmi Bratislavského samosprávneho kraja. V rámci tohoto cezhraničného projektu je rodinám vydávaná karta Rodinný pas, ktorá im ponúka zľavy a výhody nielen v Bratislavskom samosprávnom kraji, ale aj u partnerov projektu v Dolnom Rakúsku, Burgenlande a v Trnavskom samosprávnom kraji.

Na základe registrácie je rodinám (i neúplným tzn. taktiež nezosobášeným partnerom, samoživiteľom, osobám majúcim deti v starostlivosti) vystavená karta Rodinný pas. Podmienkou registrácie je trvalé bydlisko v zapojenom kraji a aspoň jedno dieťa vo veku do 18 rokov.

Registrácia a karta je pre rodiny ZADARMO. Držitelia Rodinného pasu sú rodičia.

Registrujte sa on-line v sekcii REGISTRÁCIA.  V súčasnej dobe pripravujeme SIEŤ POSKYTOVATEĽOV, u ktorých budete môcť využiť zľavy po predložení karty Rodinný pas. Ak máte pre nás typ na jej skvalitnenie a rozšírenie, napíšte nám na mail info@rodinne-pasy.sk, budeme radi, ak budete ešte viac spokojní.

Vlastná sieť zliav zahŕňa poskytovateľov z oblasti kultúryšportuturizmucestovného ruchurekreácienákupov i ostatných služieb. U súkromných subjektov sú zľavy najčastejšie vo výške 7-20%, u príspevkových organizácií  50%.

image/svg+xml />

RODINNÉ PASY Pre rodiny

Čo Vám registrácia v projekte
Rodinné pasy prinesie?

Registráciou získate zdarma zľavovú kartu Rodinný pas, ktorá vám umožní využívať zľavy vo výške 5 až 100 % u našich poskytovateľov zliav, a to na výrobky, služby, aktivity, kurzy a pod.

Každý mesiac držiteľom Rodinných pasov zasielame newsletter, ktorý poskytuje zaujímavú a prehľadnú ponuku podujatí v rámci mesiaca, ponúka tipy na trávenie spoločného voľného času a informácie o zľavách, ktoré môžete využívať. Ponúkame vám aj možnosť zapojiť sa do rôznych súťaží o vecné ceny, ktoré organizujeme. A pozveme vás aj na rôzne podujatia, kde nás môžete stretnúť.RODINNÉ PASY PRE FIRMY


Prečo sa stat' poskytovatelom zliav v sieti Rodinné pasy?

Ponúkame možnosť zapojiť sa do projektu Rodinné pasy firmám z Bratislavského kraja. Snažíme sa neustále rozširovať okruh poskytovateľov zliav pre držiteľov Rodinných pasov.

Nárast počtu registrovaných rodín ponúka možnosť nárastu potenciálnych zákazníkov vašej firmy. Firmám zapojeným do projektu bezplatne ponúkame:

 • zviditeľnenie na domovskej stránke projektu www.rodinne-pasy.sk,
 • zvýšenie povedomia o ich produktoch alebo službách prostredníctvom nášho newslettera, ktorý je zasielaný všetkým držiteľom kariet na mesačnej báze,
 • uverejňovanie propagačných príspevkov na aktívnom profile na Facebooku Rodinných pasov,
 • spropagovanie produktu alebo služby formou nami organizovaných súťaží.

Ak vás ponuka spolupráce na tomto projekte zaujala, neváhajte nás, prosím, kontaktovať. Radi zodpovieme vaše otázky, týkajúce sa spôsobu a podmienok zapojenia sa do projektu, resp. sa s vami radi stretneme aj osobne, aby sme vám projekt Rodinné pasy bližšie predstavili.

 

 


Ak vás ponuka spolupráce na tomto projekte zaujala, neváhajte nás, prosím, kontaktovať.

 1. Poskytovateľom zliav ponúkame možnosť bezplatnej propagácie ponuky ich služieb, produktov, aktivít, kurzov a pod.

  Zviditeľnite sa - využite možnosť dať o sebe vedieť!

  • Kontaktujte nás, radi vás zaradíme do nášho newslettera zasielaného všetkým držiteľom Rodinných pasov na mesačnej báze
  • Ponúkame možnosť prezentovať sa na webových stránkach Rodinných pasov
  • Využite príležitosť byť na našom aktívnom facebookovom profile
  • Radi spropagujeme váš produkt alebo službu aj formou nami organizovaných súťaží
 2. V prípade akýchkoľvek zmien, ktoré majú vplyv na uzatvorenú Zmluvu o spolupráci na projekte „Rodinné pasy“, nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom.