Bratislavský samosprávny kraj TU NÁJDETE TIPY NA VÝLETYTU NÁJDETE TIPY NA VÝLETY

 • Rodinné pasy Bratislavského kraja v číslach

 • viac ako5800registrovaných rodín

 • viac ako100poskytovateľov zliav

Vážení čitatelia, milé rodiny,

v mene Bratislavského kraja, Vás chcem všetkých čo najsrdečnejšie pozdraviť a zároveň Vám v krátkosti predstaviť naše zámery v rámci projektu FamilyNet, vďaka ktorému sa v našom kraji vytvoril systém Rodinných pasov, zameraných na podporu spoločného trávenia voľného času v rodinách. Cieľom projektu je vytvoriť a sprístupniť atraktívnu ponuku a výhody držiteľom Rodinných pasov.

Rodinný pas považujem za vhodný nástroj pre doplnenie ponuky cestovného ruchu a priblíženie atraktívnych zážitkov, ktorými región disponuje, mobilnej a aktívnej skupine obyvateľstva – rodinám s deťmi. Aktivity projektu FamilyNet tak vhodne dopĺňajú rodinno-politickú stratégiu Bratislavského kraja. V neposlednom rade rodinné pasy podporujú rozvoj širokého záberu regionálnych a lokálnych aktérov v cestovnom ruchu a priblíženie tradičnej kultúry kraja mladým rodinám.

Vďaka spolupráci s Trnavským krajom a rakúskymi regiónmi Burgendland a Dolné Rakúsko tiež očakávame nárast počtu návštevníkov kraja, predovšetkým z radov mladých rodín s deťmi, ktorým má región, podľa môjho názoru, určite čo ponúknuť. Rodinné pasy tak môžu zvýšiť dopyt po našich destináciách aj za hranicami Bratislavského kraja. Chcel by som teda zaželať myšlienke Rodinných pasov mnoho ďalších úspechov a čo najviac zapojených rodín s deťmi. Práve vďaka takýmto projektom sa nám totiž darí spájať prihraničné regióny a Vám, ich obyvateľom, priblížiť všetko, čo náš kraj ponúka.

Mgr. Juraj Droba, MBA, MA

NOVINKY

 • Bratislavské mineralogické dni - 29.2.2020 o 9:00, DK Ružinov
  27. 02. 2020

  Bratislavské mineralogické dni - 29.2.2020 o 9:00, DK Ružinov

  Príďte si pozrieť poklady tajomného sveta

  Aj vy chcete poodhaliť tajomstvá podzemia a radi by ste lepšie poznali poklady tajomného sveta, ktorý sa skrýva po povrchom zemským? Nuž práve vám sú potom určené Bratislavské mineralogické dni. Jedna z najväčších výstavných akcií na Slovensku zameraná na minerály, fosílie, šperky z drahých a ozdobných kameňov a meteority, bude hostiť viac ako 50 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Nemecka, Rakúska a Ruska. Podujatie je jedinečnou príležitosťou nahliadnuť do sveta neživej prírody, krásy minerálov, fosílií, drahých kameňov a meteoritov. Vstupné: 2€/deti do 6 rokov a ZŤP majú vstup zdarma.

 • UŠITÉ NA MIERU - 23.2.2020 od 15:30 do 17:00
  14. 02. 2020

  UŠITÉ NA MIERU - 23.2.2020 od 15:30 do 17:00

  Remeselná expedícia mlynom

  UŠITÉ NA MIERU - 23.2.2020 od 15:30 do 17:00

  Schaubmarov mlyn – remeselná expedícia mlynom, pri ktorej budeme mať doslova plné ruky remesiel. Ako vyzerá práca remeselníkov? Čo pri nej používajú? Čo je produktom ich práce? Majú keramikárstvo, mlynárstvo a krajčírstvo niečo spoločné? Všetkytieto tri staré remeslá spoločne preskúmame a nakoniec ich tvorivo spojímevýrobou vlastných šitých vrecúšok na chlieb. Vstupné: 4€ dieťa + rodič; 7€rodinné vstupné. S Rodinným pasom sa informujte o zľavách. Na program jepotrebné prihlásiť sa e-mailom na terezia.stevuliakova@sng.sk. Kapacita programu je obmedzená.

 • Fašiangy v Modre
  10. 02. 2020

  Fašiangy v Modre

  Fašiangy nám klpú na dvere, tak sa príďte zabaviť do Modry

  Fašiangy v Modre - 22.2.2020, pred Kultúrnym domom

  Len čo sa rozlúčime s troma kráľmi, sú tu fašiangy! A počas tohto obdobia sa všetci radi zabávame a tiež trochu prejedáme. Inak tomu nebude ani v Modre, kde sa bude už čoskoro konať súťaž *Modranská kapustnica.* Variť sa začne o 9:00, ochutnávanie príde na rad napoludnie a vyhodnotenie o 14:00. Prihlásiť do súťaže sa môžete aj vy, ale pokiaľ radšej degustujete ako varíte, za vstupenku s miskou, lyžicou a hodnotiaci lístok zaplatíte 3 eurá. Od 10:00 do 15:00 bude pripravená ochutnávka vín Spolku Vincúr. Fašiangový sprievod maškár a ich predstavenie sa začne o 10:30 a bude pokračovať do 11:30. Vtedy vám už do tanca bude hrať Ľudovka SK. Detský folklórny súbor Magdalénka sa prihovorí od 13:00 do 13:30. Modrania vám odkazujú: tešíme sa na vašu účasť, lebo na fašiangy sa musí výskať a v pôste zas brucho stískať! Vo večerných hodinách ukončí fašiangové obdobie veselá ZÁBAVA v Dome kultúry Kráľová spojená so symbolickým pochovávaním basy o 20:00.

ODPORÚČANIA

 • AD Optika

  AD Optika

  20% zľava na detské dioptrické okuliare

  20% zľava na detské slnečné okuliare

  20% zľava na dioptrické a slnečné okuliare a doplnky k okuliarom

  5% zľava na kontaktné šošovky a príslušenstvo

  Obchody a služby
 • Obchody a služby
 • www.japonskeplienky.sk

  www.japonskeplienky.sk

   

   

  zľava: 2,5 Euro na nákup

  Obchody a služby
 • www.svadobna-fotografka.sk

  www.svadobna-fotografka.sk

   

   

   

  zľava: 10%

  Obchody a služby
 • GSKLUB.sk

  GSKLUB.sk

   

   zľava: 10%

  Voľnočasové aktivity
 • SCHLOSS HOF

  SCHLOSS HOF

   

   

   

  zľava: 10%

  Voľnočasové aktivity

O PROJEKTE RODINNÉ PASY

Projekt FamilyNet vznikol ako projekt na podporu rodín s deťmi Bratislavského samosprávneho kraja. V rámci tohoto cezhraničného projektu je rodinám vydávaná karta Rodinný pas, ktorá im ponúka zľavy a výhody nielen v Bratislavskom samosprávnom kraji, ale aj u partnerov projektu v Dolnom Rakúsku, Burgenlande a v Trnavskom samosprávnom kraji.

Na základe registrácie je rodinám (i neúplným tzn. taktiež nezosobášeným partnerom, samoživiteľom, osobám majúcim deti v starostlivosti) vystavená karta Rodinný pas. Podmienkou registrácie je trvalé bydlisko v zapojenom kraji a aspoň jedno dieťa vo veku do 18 rokov.

Registrácia a karta je pre rodiny ZADARMO. Držitelia Rodinného pasu sú rodičia.

Registrujte sa on-line v sekcii REGISTRÁCIA.  V súčasnej dobe pripravujeme SIEŤ POSKYTOVATEĽOV, u ktorých budete môcť využiť zľavy po predložení karty Rodinný pas. Ak máte pre nás typ na jej skvalitnenie a rozšírenie, napíšte nám na mail info@rodinne-pasy.sk, budeme radi, ak budete ešte viac spokojní.

Vlastná sieť zliav zahŕňa poskytovateľov z oblasti kultúryšportuturizmucestovného ruchurekreácienákupov i ostatných služieb. U súkromných subjektov sú zľavy najčastejšie vo výške 7-20%, u príspevkových organizácií  50%.

image/svg+xml />

RODINNÉ PASY Pre rodiny

Čo Vám registrácia v projekte
Rodinné pasy prinesie?

Registráciou získate zdarma zľavovú kartu Rodinný pas, ktorá vám umožní využívať zľavy vo výške 5 až 100 % u našich poskytovateľov zliav, a to na výrobky, služby, aktivity, kurzy a pod.

Každý mesiac držiteľom Rodinných pasov zasielame newsletter, ktorý poskytuje zaujímavú a prehľadnú ponuku podujatí v rámci mesiaca, ponúka tipy na trávenie spoločného voľného času a informácie o zľavách, ktoré môžete využívať. Ponúkame vám aj možnosť zapojiť sa do rôznych súťaží o vecné ceny, ktoré organizujeme. A pozveme vás aj na rôzne podujatia, kde nás môžete stretnúť.RODINNÉ PASY PRE FIRMY


Prečo sa stat' poskytovatelom zliav v sieti Rodinné pasy?

Ponúkame možnosť zapojiť sa do projektu Rodinné pasy firmám z Bratislavského kraja. Snažíme sa neustále rozširovať okruh poskytovateľov zliav pre držiteľov Rodinných pasov.

Nárast počtu registrovaných rodín ponúka možnosť nárastu potenciálnych zákazníkov vašej firmy. Firmám zapojeným do projektu bezplatne ponúkame:

 • zviditeľnenie na domovskej stránke projektu www.rodinne-pasy.sk,
 • zvýšenie povedomia o ich produktoch alebo službách prostredníctvom nášho newslettera, ktorý je zasielaný všetkým držiteľom kariet na mesačnej báze,
 • uverejňovanie propagačných príspevkov na aktívnom profile na Facebooku Rodinných pasov,
 • spropagovanie produktu alebo služby formou nami organizovaných súťaží.

Ak vás ponuka spolupráce na tomto projekte zaujala, neváhajte nás, prosím, kontaktovať. Radi zodpovieme vaše otázky, týkajúce sa spôsobu a podmienok zapojenia sa do projektu, resp. sa s vami radi stretneme aj osobne, aby sme vám projekt Rodinné pasy bližšie predstavili.

 

 


Ak vás ponuka spolupráce na tomto projekte zaujala, neváhajte nás, prosím, kontaktovať.

 1. Poskytovateľom zliav ponúkame možnosť bezplatnej propagácie ponuky ich služieb, produktov, aktivít, kurzov a pod.

  Zviditeľnite sa - využite možnosť dať o sebe vedieť!

  • Kontaktujte nás, radi vás zaradíme do nášho newslettera zasielaného všetkým držiteľom Rodinných pasov na mesačnej báze
  • Ponúkame možnosť prezentovať sa na webových stránkach Rodinných pasov
  • Využite príležitosť byť na našom aktívnom facebookovom profile
  • Radi spropagujeme váš produkt alebo službu aj formou nami organizovaných súťaží
 2. V prípade akýchkoľvek zmien, ktoré majú vplyv na uzatvorenú Zmluvu o spolupráci na projekte „Rodinné pasy“, nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom.