Bratislavský samosprávny kraj TU NÁJDETE TIPY NA VÝLETYTU NÁJDETE TIPY NA VÝLETY

 Zámok Schloss Hof:

Raj pre rodiny s deťmi „na skok“ od Bratislavy

 

Zámocký komplex s rozlohou 70 hektárov je skvelým miestom na rodinný výlet, pričom ponúka výnimočné zážitky pre malých i veľkých.

Rozprestiera sa v blízkosti slovenskej hranice, obklopený nádhernou prírodnou scenériou. Očarí vás malebný zámok, idylický statok s viac ako 240 zvieracími obyvateľmi, a 15-hektárová baroková záhradam, revitalizovaná podľa vzoru z 18. storočia. Obzvlášť zaujímavá je 7. terasa s tajomným labyrintom a vyhliadkovou plošinou.
Aj vďaka lektorovanej prehliadke zámku v slovenskom jazyku bude pre vás návšteva zámockého komplexu Schloss Hof unikátnym zážitkom.

Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na detský a rodinný svet, interaktívne zážitkové okruhy a špeciálnu zážitkovú prehliadku s prezliekaním do barokových kostýmov so slovenským lektorom. Príjemným spestrením návštevy zámockého areálu je bohatá ponuka atraktívnych podujatí. K najobľúbenejším patria Vianočné trhy, Halloweenová slávnosť, Veľkonočné trhy, Sprievod zvierat, Veľá prázdninová zábava či Šarkaniáda.

 

https://www.schlosshof.at/sk/

 

 

Zámok Niederweiden

Skvost Moravského poľa s francúzskym šarmom

 

Lovecký zámok princa Eugena Savojského je vzdialený od zámku Schloss Hof len 3 km. Návštevníkov nadchýna eleganciou architektonického riešenia, „hravou“ rokokovou záhradou i výnimočnými mimoriadnymi výstavami. K unikátnym a zároveň najpôsobivejším prvkom zámku Niederweiden patrí lovecká baroková kuchyňa s pôvodným zariadením, ktorá v každom prípade stojí za návštevu. Umelecky mimoriadne hodnotná oválna sála na stenách prezentuje motívy s exotickou flórou, vtákmi a orientálnymi hudobníkmi.

 

https://www.schlosshof.at/sk/nadherne-miesto/zamok-niederweiden/

SCHLOSS HOF