Bratislavský samosprávny kraj TU NÁJDETE TIPY NA VÝLETYTU NÁJDETE TIPY NA VÝLETY
 • 05/2020

  Newsletter Rodinné pasy MAJ 2020

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

  MÁJ 2020

  Milí priatelia Rodinných pasov, keďže kultúrne, športové a iné spoločenské podujatia sú na najbližšie obdobie zrušené a nevedno, ako dlho budú tieto opatrenia trvať, tento Newsletter nie je pozvánkou na vybrané podujatia, ale radi by sme Vás informovali o zľavách a možnostiach u našich partnerov, ktorí fungujú aj ONLINE a robia rozvoz domov. Tiež Vám prinášame tipy, čo robiť a kde hľadať nápady v týchto dňoch.  

  AKTIVITY

  VIRTUÁLNA PREHLIADKA ZÁMKU SCHLOSS HOF

  Rozprávkový statok neďaleko hraníc môžete teraz navštíviť prostredníctvom virtuálnej prehliadky. Prehliadnite si zámok TU: https://360perspektiven.com/projekte/schlosshof2018-1/ a spoznajte jeho najkrajšie miesta. S Rodinným pasom máte celoročne zľavu 10% na denný vstup. Zľava platí pre 2 dospelé osoby a 1 dieťa. Zľavy nie je možné kombinovať a môžu byť uplatnené iba pri kúpe vstupenky priamo v pokladni zámku.

  smiemprosit

  SMIEM PROSIŤ U VÁS DOMA

  Kto miluje tanec, nemusí v týchto časoch zúfať. Profesionálna tanečníčka Mirka Kosorínová a jej tanečná škola “Smiem prosiť” pravidelne pripravujú nové lekcie. Sledujte instagramový účet https://www.instagram.com/smiemprosit/, prihláste sa a možno aj vo vás sa prebudí srdce tanečníka. A keď korona odíde, zapíšte sa do “Smiem prosiť” na niektorý z kurzov. S Rodinnými pasmi aj so zľavou. Videá a novinky nájdete aj na facebookovom profile školy: Smiem prosiť? - Tanečná škola Mirky Kosorínovej.

   

  Online krúžky u vás DOMA!

  Prinášame vám ponuku od nášho partnera dennetabory.sk:

  Ostali ste s deťmi doma? Sme v tom spolu. Každý deň premýšľame, aké aktivity deťom vymyslieť, aby sme mali chvíľu pre seba.

  Predtým, by sme sa však chceli poradiť s vami. Preto, prosím, vyplňte tento dotazník a pomôžte nám pripraviť čo najlepšie produkty pre vaše deti:

  https://www.survio.com/survey/d/U3S6V0G7S1T3C9V8G?utm_source=DDT+2014-2019&utm_campaign=11d30be619-EMAIL_CAMPAIGN_2020_04_15_01_00&utm_medium=email&utm_term=0_2ff4d5fe57-11d30be619-161308665

   

  VÝLETY V OKOLÍ BRATISLAVY

  Potrebujete na vzduch? V najnovšom Magazíne o našom kraji pre rok 2020 nájdete výborné tipy kam s rodinou aj v tomto kritickom čase. Galérie, múzeá, divadlá sú síce zatvorené, ale Malé Karpaty aj Podunajsko sú krásne a preto, ak už neviete doma obsedieť, nasaďte si rúško, zabaľte desiatu, čajík do termosky a vyberte sa spoznávať prírodu, ktorá nás obklopuje. Celý Magazín nájdete ONLINE TU:

  https://domcentrope.sk/…/…/lookatit_magazin_BSK20-SJ_web.pdf https://domcentrope.sk/…/BAmagaz…/SMagaziny_BSK19_SJ_web.pdf

   

  VIRTUÁLNE PREHLIADKY 12 MÚZEÍ

  Komu chýba cestovanie a umenie, pripájame link, ktorí vás zavedie do 12 múzeí na prehliadku. Majte krásny zážitok:

  https://www.travelandleisure.com/attractions/museums-galleries/museums-with-virtual-tours?fbclid=IwAR0bWRIe3lCTzJDDUCJe4v557NYybGnUgIlxZ1DP6o1IjI1DMm08DBOH-7o

   

  ONLINE DIVADLO MaKiLE vždy o 10:10 a 18:18

  Divadelníci z MaKiLe hrajú každý deň o 10:10 a 18:18 ONLINE. Živé vysielanie môžete sledovať na facebookovej stránke MakiLe TU: https://www.facebook.com/pg/MaKiLeSvet/videos/

  klub

  KLUB FAREBNÝCH PRSTOV

  Farebné prsty, neposedné deti a hlavne rodičia, ktorým dochádza FANTÁZIA, alebo naopak superkreatívni ľudkovia, POZOR! Zavítajte na stránku Klubu farebných prstov, s vodopádom tvorivých možností a inšpirácie. Na blogu nájdete napríklad recept na 3D farbu, predvyrobený vzor škrabošky, naučíte sa, ako vyrobiť lampión, dostanete tip na výrobu farebných tunelov v ľade, zistíte, ako spraviť superkoláž a mnoho ďalšieho. V e-shope objavíte produkty, z ktorých možno budete mať farebné prsty, ale o to predsa ide! Viac na: https://farebneprsty.sk

   

  PRODUKTY

  zeppelin

  TORTA OD ZEPPELINU PRIAMO DOMOV!

  Koláče a torty zo Zeppelin Cafe si môžete objednať priamo domov. Stačí si vybrať z bohatej ponuky na stránke https://www.zeppelincafe.sk. Torty pečú 6, 10 aj 12 kusové za 30/45 a 50€ s dovozom. S Rodinnými pasmi - zľava 10%. Problémom nie sú ani bezlepkové varianty, štrúdle či cheesecakeky.

  Viac na: https://www.facebook.com/zeppelincafebratislava/ alebo na čísle: 0903 557 687.

   

  E-SHOP PAPA.SK TOVAR PRE DETI - papa.sk

  Hľadáte štýlové bytové doplnky do detských izbičiek? Chcete svoje ratolesti obdarovať novou hračkou a minuli sa vám nápady? Potrebujete pre svoje bábätko závesný kolotoč do postieľky či chcete svojho drobca obdarovať hojdacím koníkom? To všetko, ale aj ďaleko viac si môžete z pohodlia domova nakúpiť ONLINE u nášho partnera, ktorým je obchod www.papa.sk. Držitelia Rodinných pasov tu majú zľavu 10% na všetko okrem kočíkov, autosedačiek, elektrických vozidiel a nábytku.

   jezko

  DETSKÁ OBUV Ježko Bežko

  I keď sú obchody teraz zavreté, svojim detičkám môžete objednať obuť aj tak. U Ježka Bežka nájdete kvalitné detské topánky a doplnky pre vašich bežkavých drobcov aj v e-shope. Pri nákupe prosím číslo svojho rodinného pasu a kód RODINNEPASY10. Získate tak 10% zľavu na celý nákup. Viac info na: www.jezkobezko.sk.

   

  Hovoriace knihy IRS

  Máte pocit, že ste už vyčerpali všetky kreatívne nápady na detské hry? IRS knihy sú plné zvukov, básničiek, príbehov, úloh na riešenie, ale aj informácií, ktoré deti získavajú hravou formou prikladaním IRS pera na jednotlivé obrázky. Rozvíjajú kreativitu, logiku, samostatnosť, či koncentráciu. Viac na: www.hovoriaceknihy.sk. Držitelia Rodinných pasov dostanú ku každej objednávke + jednu hovoriacu knihu zadarmo.

   cewe

  CEWE FOTOKNIHA - so ZĽAVOU!

  CEWE FOTOKNIHA je ideálny spôsob na uchovanie vašich spomienok. Či už je to rodinná oslava, svadba, letná dovolenka alebo ročenka, CEWE FOTOKNIHA je jedinečný osobný darček, ktorý poteší každého. Na výber máte až 9 formátov, 5 druhov väzieb, 6 druhov papiera a veľké množstvo dizajnov, rámčekov a clipartov. Pre držiteľov Rodinných pasov máme zľavu 10€ na CEWE FOTOKNIHU. Váš zľavový kód: FKRP10.

   

  MOONY PLIENKY

  Aj vy hľadáte pre svoje bábätko len to najlepšie? A poznáte už JAPONSKÉ PLIENKY? Tajomstvo Moony Air Fit plienok tkvie v materiáli výnimočnej kvality, unikátnom dizajne aj pohodlnosti. S Rodinnými pasmi máte pri nákupe zľavu 2,50€. U tohto poskytovateľa zliav nezabudnite zadať kód RODINNE2019. Viac info na: WWW.JAPONSKEPLIENKY.SK.

   hana

  Hana&Hana Factory

  Spoznajte produkty Hana&Hana Factory a doprajte svojej pokožke trochu rozmaznávania. Hana&Hana je ručne vyrábaná kozmetika, ktorá šetrí prírodu a obsahuje tie najkvalitnejšie suroviny. Držitelia Rodinných pasov si môžu pri nákupe tejto kozmetiky cez e-shop uplatniť zľavu 5%. Všetky potrebné informácie nájdete na https://www.hanahana-factory.com/o-nas/.

  hemisfera

  ONLINE KUTZ S HEMISFÉROU

  Chceš sa naučiť programovať alebo Ťa skôr láka svet hernej grafiky? Prihlás sa na online kurzy LevelUp:

  https://www.hemisfera.sk/kurzy-tvorby-hier-levelup?fbclid=IwAR2Bljf3P-sGZlLmyCN8wSvTlz1xofV9EeD6HC5ykM8lGgZdKaLpiuciThE

  S nami aj so zľavou.

   

  rcsvet

  RC Svet - profesionálne hračky pre celú rodinu - 5% zľava na všetky výrobky značky Pelikán - www.rcsvet.sk

  zdenkatri.sk - 10% na celý sortiment

  astraslovakia.sk - papiernictvo - 10% 

  Lekáreň Alma - 5% na celý voľnopredajný sortiment lekárne - Ružová dolina 19, Bratislava II

  Lekáreň Pilulka - 10% - zľavový kupón na celý rok 2020 (pri nákupe nad 10€) - www.pilulka.sk

   

  LETO

  DENNÝ TÁBOR: OBJEDNAJTE TERAZ - ZAPLAŤTE POTOM

  dennetabory.sk pripravujú denné tábory pre deti už 17 rokov a na tento rok pripravili aj celkom nový. Zaujme všetkých fanúšikov hry MineCraft. Z bohatej ponuky si ale vyberie každý a my veríme, že leto už bude plné dobrodružstiev. Viac na https://dennetabory.sk. S Rodinnými pasmi zľava 10%.

   

  Denný tábor v angličtine s Class jazykovou školou

  Tradičný letný denný tábor v angličtine pre deti od 6 do 12 rokov. Aby sa deti učili kvalitne, rozdelené sú do malých skupín predovšetkým podľa ich schopnosti hovoriť po anglicky a až v druhom rade podľa ich veku. Program sa koná v domovských, klimatizovaných priestoroch jazykovej školy v Ružinove a na ihriskách v blízkom okolí. Prvé tri turnusy sú spojené s výletom v Bratislave, posledné dva s plachtením na Neziderskom jazere. Pre navrátilcov a ich kamarátov je pri objednaní do 31.5.2020 pripravená zľava. Viac informácii na: https://www.class.sk/tabor/denny-anglicky-tabor Class jazyková škola je partnerom Rodinných pasov a preto tu môžete celoročne využiť zľavu 5% na skupinové kurzy pre deti a verejnosť.

   

  Retro Kids - 10% na denné tábory, http://retrokids.sk/

  Unicare - 10% na detské tábory, www.unicare.sk

   

  NÁŠ TIP: ZMRZLINA V BRATISLAVE

  gelato

  Máte chuť na zmrzku a všetky zmrzlinárne sú zavreté? Žiadny problém! Kapucíno, Koun a TIMI AMO gelato & coffee robia rozvoz domov! Priamo k vám domov tak príde tá najkvalitnejšia zmrzlina. Kontakty a všetky potrebné informácie nájdete na stránkach :

  https://www.koun.sk/

  http://kapucino.sk/

   

  Viac na www.rodinne-pasy.sk

 • 04/2020

  Newsletter Rodinné pasy APRIL 2020

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

  Newsletter Rodinné pasy MAREC 2020

  Milí priatelia Rodinných pasov, keďže kultúrne, športové a iné spoločenské podujatia sú na najbližšie obdobie zrušené a nevedno, ako dlho budú tieto opatrenia trvať, tento Newsletter nie je pozvánkou na vybrané podujatia, ale radi by sme Vás informovali o zľavách a možnostiach u našich partnerov. Veríme, že ich produkty a služby budete môcť čoskoro využiť, alebo si ich objednajte ONLINE z pohodlia domova.

  Leto 2020

  Denné tábory - 10% na programy a tábory, www.dennetabory.sk

  retrokids

  Retro Kids - 10% na denné tábory, http://retrokids.sk/

  unicare

  Unicare - 10% na detské tábory, www.unicare.sk

  Divadlá a divadielka

  makile

  MaKiLe - 10% na rozprávkové divadlá a divadielka, www.makile.sk

  !!!Sledujte FCB Makile - denne o 10:10 a 18:18 divadielka naživo!!!

  Bratislavský Gašparko - 10% na divadielka - detská vstupenka, https://www.bratislavskygasparko.sk/

  ludus

  Divadlo LUDUS - 20% na vstupenku, www.ludus.sk

   

  Rodinné a zábavné centrá

  dlhacik

  Dlháčik - 10% zľava na jednorázový vstup do herne a na kurzy organizované dobrovoľníkmi RC Dlháčik, www.dlhacik.sk

  Unicare - 10% na babysitting, detské oslavy, detské UniCare kurzy, www.unicare.sk

  KIDS POINT - 7% na narodeninové oslavy a párty, www.kidspoint.sk/party

  Retro Kids - 10% na vstup do detského kútika, narodeninové oslavy, denné tábory, http://retrokids.sk/

  Materské centrum Vánok - 20% zľava na ľubovoľný kurzy organizovaný MC Vánok raz ročne a vstup zdarma, https://www.mcvanok.com/

   

  Galérie, múzeá, výlety, zážitky

  schaubmarovmlyn

  Schaubmarov mlyn - 20% zľava dospelý, 20% zľava senior, 20% zľava žiak + študent, 20% zľava rodina

  lod.sk

  Lod.sk - 15% na pravidelné plavby s Lod.sk, www.lod.sk

  Team Up! - 10% zľava na vstup pre osoby staršie ako 15 rokov, www.teamup.sk

  tripland-ladovy-medved

  TRIPLAND.SK - 10% od pondelka do piatku, www.tripland.sk/rodiny/

  family

  Familypark Rakúsko - 1€ na každý Rodinný pas

  carnuntum

  Rímske mesto Carnuntum - 2€/dospelá osoba, deti do 11 rokov zdarma, zľavy sa nevzťahujú na špeciálne podujatia. Viac informácii získate na https://www.carnuntum.at/sk/vasa-navsteva 

  Hotel Agátka - 10% na ubytovanie a 5% na konzumáciu, https://www.hotelagatka.sk/

  stmarten

  St. Martins Therme & Lodge - 10% na celodennú vstupenku bez vstupu do sauny. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma, https://www.stmartins.at/sk/

  Blue Danube Tours - zľava 5%. Viac info na https://bluedanube.sk/

  Schloss Hof + Zámok Niederweiden - 10% na denný vstup - zľava platí pre 2 dospelé osoby a 1 dieťa. Zľavy nie je možné kombinovať, https://www.schlosshof.at/sk/

   

  Služby

  copcek_1

  Detské kaderníctvo Copček - pri nákupe v e-shope uveďte prosím číslo svojho Rodinného pasu a kód RODINNEPASY10. Získate tak 10% zľavu na celý nákup. Zľava platí v kamennej predajni aj online, www.jezkobezko.sk.

  Japonské plienky Moony - 2,5€ na nákup, www.japonskeplienky.sk

   

  adoptik

  AD OPTIKA - 20% zľava na detské dioptrické okuliare, na detské slnečné okuliare, na dioptrické a slnečné okuliare a doplnky k okuliarom + 5% zľava na kontaktné šošovky a príslušenstvo, www.ad-optika.sk

  Svadobná fotografka - 10% na objednávku, www.svadobna-fotografka.sk

  Zdenkatri.sk - 10% na celý sortiment, www.zdenkatri.sk

  papa

  Papa.sk - 10na všetko okrem kočíkov, autosedačiek, elektrických vozidiel a nábytku, www.papa.sk

   

  Knižky, hračky, pomôcky

  cewe

  CEWE a.s. - zľava: 10€ na CEWE fotoknihu od hodnoty 45€, www.cewe.sk

  Hemisféra - 10% zľava na kurzy GameCraft

  Hovoriace knihy IRS - k objednávke jedna hovoriaca kniha zadarmo, www.hovoriaceknihy.sk

   

  Kaviarne a cukrárne

  zeppelin

  Zeppelin Cafe - 5% na kaviarenský sortiment. https://www.zeppelincafe.sk/

   

  Lekárne a kozmetika

  pilulka

  Pilulka.sk - 10% pri nákupe nad 10€ na celý rok 2020. Kód kupónu je RODINNEPASY, ktorý je potrebné zadať pri nákupe priamo v košíku v časti "Máte darčekový poukaz?", www.pilulka.sk

  hana

  Hana&Hana Factory - 5% nákup kozmetiky cez e-shop, https://www.hanahana-factory.com/o-nas/

  GSKLUB - 10% z celkovej ceny nákupu, je potrebné zadať zľavový kód do príslušného poľa v priebehu objednávky, voucher nie je kombinovateľný s inými zľavami, www.gsklub.sk  

  Krúžky

  DOKAN - škola karate - 10% na celoročné vstupné, www.dokan.sk

  Hudobná škola Yamaha - 7% na školné, https://www.yamahaskola.cz/sk

   

  Športové aktivity

  Aqua Baby Klub Mobik - 10% zľava na kurzy "plávania" dojčiat, batoliat a detí predškolského veku od 4 mesiacov do 6 rokov, denné tábory pre deti od 4 do 8 rokov. Platí len v prevádzke Ružinov, https://www.mobik.sk/

  zabiatko

  Plavecká škola Žabiatko - 8% na začiatočnícky kurz prvý aj druhý, www.zabiatko.sk

  De la Mer - 10% na 1 mesačný kurz MINI - plávanie dojčiat a malých detí, 3 mesačný kurz PLUS - plávanie dojčiat a malých detí, kurz INDIVIDUAL - plávanie dojčiat a malých detí, 1 mesačný kurz Aqua Prenatal - cvičenie vo vode  pre tehotné ženy, 1 mesačný kurz „Vaničkovania“1 hodinu RODINNÉHO PLÁVANIA www.de-lamer.com

  Tréningová akadémia Miletička - 5% na členské a permanentky oprávňujúce na vstup do fitnes zóny a na skupinové cvičenia, https://www.treningovaakademia.sk/

  Jazykové školy

  Class jazyková škola - 5% na skupinové kurzy pre deti a verejnosť, www.class.sk

  FROMGLOBE S.R.O. - 7% na juniorské pobyty a 5% na pobyty pre kategóriu dospelých študentov

  Helen Doron English - 10% na školné pri jednorazovej platbe za kurz angličtiny pre deti, https://helendoron.sk/site/

   

  ŠPECIÁLNA APRÍLOVÁ ZĽAVA 10% na prilby značky NUTCASE

  Pre držiteľov Rodinných pasov ponúka náš partner - spoločnosť Cyklošpeciality 10% zľavu na prilby značky NUTCASE počas celého apríla. V ponuke majú kvalitné prilby, primárne zamerané na mestskú cyklistiku, kolobežkovanie, kolieskové korčule, scateboard, ale aj v športovom a voľnočasovom dizajne. Vybrať si môžete zo širokej škály veľmi zaujímavých farebných prilieb, ktoré nie sú určené iba deťom, pretože sú v ponuke vo veľkostiach pre dospelých. Viac info na: www.cyklospeciality.sk.

  Viac na www.rodinne-pasy.sk

 • 03/2020

  Newsletter Rodinné pasy MAREC 2020

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

  Newsletter Rodinné pasy MAREC 2020

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v MARCI tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme.

  PROGRAM NA MAREC

  ČSOB - zimná séria behov - 7.3.2020 o 10:30, Eurovea

  Štart behu: 10:30, štart – detské behy, 11:00 štart – 10 km behu, 11:10 štart – 5 km behu

  Presné časy štartov sa môžu pri jednotlivých pretekoch mierne odlišovať.

  Dĺžka trate:

  1. A) deti – 300m / 600m / 800m
  2. B) dospelí: 5km alebo 10 km

  Podrobné informácie nájdete na stránke organizátora: http://bratislavamarathon.com/web/csob-zimna-seria/

  hanicka

  Hanička a Murko - 8.3.2020 o 16:00, Hotel Agatka, Čierna Voda

  Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal. Pre každé dieťa bude pripravená sladká maškrta. S Rodinnými pasmi máte v Hoteli Agatka celoročne zľavu 5% na konzumáciu a 10% na ubytovanie.

  makile

  Rozprávková hernička s lienkou Kikilienkou - téma: Knihomoľské záložky, 9.3.2020 o 9:30 v Rozprávkovom svete MaKiLe (Topoľčianska 20/22)

  Hernička, tvorivosť, rozprávkový čas v spoločnosti lienky Kikilienky. Rozprávkový svet MaKiLe je partner Rodinných pasov a máte tu zľavu 10% na Rozprávkové divadlá a Rozprávkové divadielka.

  labyrint

  Labyrint prísloví - 10.3.2020 o 10:00, Divadlo LUDUS hrá v KC Pezinok

  Príďte si pozrieť pôvodnú rozprávkovú hru pre deti od 6 rokov, inšpirovanú zbierkou Petra Adolfa Zátureckého „Slovenské príslovia, porekadlá a úslovia“.

  ohybaj

  Ohýbaj ma mamko - 14.3.2020, Team Up, Nákupné centrum STYLA

  2. ročník konferencie je určený rodičom, učiteľom a vychovávateľom. Hlavnou témou je pripravenosť a emocionálne dozrievanie detí pred nástupom do materskej a základnej školy. Vstupenky sú v predaji online. Vstupné 39 €. 

  eduhry

  EduHRY - 14.3.2020, 10:00 - 18:00 Zrkadlový háj Petržalka

  Tešte sa na celodenný maratón hier, hudby, tanca, veselých vystúpení a súťaží. O zábavu detí sa postarajú okrem animátorov aj vystavovatelia edukačných hračiek. Deti budú trénovať svoju logiku, čítať, hrať sa. Nebude chýbať maľovanie na tvár a pre rodičov budúcich školákov bezplatné poradenstvo logopéda a špeciálneho pedagóga. Viac informácií na www.eduhry.sk

  vsevedko

  Vševedko - 15. marca 2020 o 10:00 – 18:00, Stará tržnica                                                                                                                           2. ročník edukačného a hravého festivalu Vševedko ponúkne edukačné workshopy pre deti, vedecké pokusy, edukačné aktivity jaslí, škôlok, škôl a voľnočasových centier, relaxačný čítací detský kútik, zábavno-náučnú formu učenia - Cestička poznania, gastro a trh vybraných značiek a mnoho ďalších služieb a sprievodných aktivít...

  Príbeh z lesa - 15.3.2020 o 15:00 a 18:00, Kultúrny dom Bernolákovo   

  Príbeh z lesa sa opäť vracia! Obec Bernolákovo a tanečná škola Elledanse vás pozývajú na dve krásne predstavenia Príbehu z lesa. Predpredaj lístkov na Ticketportali.

  cinema

  Cineama 2020 - 17.3.2020, Kino Mier Senec, 9:00 - 16:00

  Celoštátna postupová súťaž bude aj tento rok zaujímavou prehliadkou amatérskej filmovej tvorby. Súťaž sa koná každý rok a nie je tematicky zameraná. Je určená deťom, mládeži a dospelým, ktorí súťažia v troch vekových skupinách a vo viacerých žánrových kategóriách.

  Plešivá speváčka, Divadlo LUDUS - 18.3.2020 o 10:00, v KC Pezinok

  Lákadlá mediálneho sveta. Klamstvá sociálnych sietí. To, čo sa zdalo byť absurdné a nezmyselné v minulom storočí, stáva sa realitou v 21. storočí. Pre mládež od 15 rokov. S RODINNÝM PASOM - 20% zľava na predstavenia Divadla LUDUS.

  burza

  Tradičná jarná burza detského a tehotenského ošatenia - 21.3.2020, 10:00 - 13:00, Hojdana

  O burzách a burzičkách, ktoré organizuje Hojdana, podmienkach predaja a možnostiach kúpy užitočných vecičiek sa dozviete viac na stránke: https://www.hojdana.sk/index.php/specialitky/burzy-a-burzicky

  vrakuna

  Divadielka pre deti 2020 - 21.3.2020 o 10:30 Spoločenská sála, Poľnohospodárska 27/B

  V predposlednú marcovú sobotu vám vo Vrakuni zahrá divadlo Rarášok. Uvidíte rozprávku O psíčkovi a mačičke.

  Rozprávková hernička s lienkou Kikilienkou - téma: Veľkonočné vajíčka a korbáče, 23.3.2020 o 9:30 v Rozprávkovom svete MaKiLe (Topoľčianska 20/22)

  Rozprávkový svet MaKiLe je partner Rodinných pasov a máte tu zľavu 10% na Rozprávkové divadlá a Rozprávkové divadielka. Zľava sa nevzťahuje na špeciálne akcie ako MDD, Silvester, Mikuláš.

  Džungľa – 24.3.2020 o 9:00, hrá Divadlo LUDUS v Štúdiu L+S

  V Divadle LUDUS si pre deti pripravili predstavenie Džungľa, ktoré trvá 70 minút a je vhodné pre diváka od 6 rokov. Ide o spracovanie svetoznámej legendy o ľudskom mláďati menom Mauglí, ktoré vychovala džungľa. S Rodinnými pasmi zľava 20%.

  dennik

  Tajný denník Adriana Mola - 25.3.2020 o 10:00, hrá Divadlo LUDUS v Štúdiu L+S

  Adrian Mole je obyčajný chlapec v neobyčajnom veku. Na prahu puberty zisťuje, že má hneď niekoľko problémov. Čas: 70 min., pre deti od 11 rokov. ZĽAVA s Rodinnými pasmi 20%.

  SAShE v Tržnici - 25.3. – 27.3.2020, každý deň od 13:00 do 20:00, Stará tržnica

  Príďte si pozrieť, vyskúšať, ovoňať a ochutnať jedinečné výrobky, podať si ruku s ich autormi a zažiť typickú SAShE atmosféru. Už po 9. krát. Vstup: 2€ (na mieste, platí na tri dni), pre deti do 12 rokov zadarmo.

  anime

  AnimeSHOW 2020 - 365.bank, 27. - 29.3.2020, DK Ružinov

  Festival sa venuje Anime, Comicsu, Japonskej kultúre, Scifi, Fantasy a KPOPu. Pripravené budú prednášky, workshopy, súťaže a premietanie najnovších filmov. Výstava je venovaná počítačovým hrám, video hrám, spoločenským a kartovým hrám, retro hrám a technológiám.

  easter

  VELIKONOČNÍ TRHY 2020, Staroměstské a Václavské náměstí, Praha 28.3. - 19.4.2020

  V Prahe sa budú tieto dni niesť aj v duchu folklórnych tradícií a predaja výrobkov tradičných produktov z dvora a od remeselníkov. Tešte sa na dobrú náladu a pohostinnú atmosféru.

  Veľká doktorská rozprávka - 31.3.2020 o 11:00

  Na náš dospelácky svet „sivej reality“ sa slovenský skladateľ Milan Dubovský pozrel vo svojej Veľkej doktorskej rozprávke očami detí: a čo uvidel, to prerozprával jazykom bezhraničných možností detskej fantázie.

  ocean

  Obri oceánov - do 3.3.2020, Avion

  Edukatívna výstava pod záštitou National Geographic Channels International. Výstavu nájdete v Gastro pasáži pri výťahu, vstupné: 4€ dospelý, 3€ dieťa.

  Otváracia doba: PO - ŠT: 12:00 – 19:00, PIA - NE: 10:00 – 20:00

  Zimné čaro zámku Schloss Hof - do 23.3.2020

  Zámok Schloss Hof je aj počas zimnej sezóny otvorený 7 dní v týždni a ponúka množstvo zážitkov. Vychutnajte si barokový zimný program i jedinečnú atmosféru imperiálneho prostredia. S Rodinným pasom máte zľavu 10% na denný vstup. Zľava platí pre 2 dospelé osoby a 1 dieťa. Zľavy nie je možné kombinovať a môžu byť uplatnené iba pri kúpe vstupenky priamo v pokladni zámku.

   Veže spomienok - do 3.5.2019, Bibiana

  Prečo ľudia stavajú veže? Na čo im slúžili a ako ich stavali? Aj na tieto otázky nájdu deti odpovede v tejto veľkej interaktívnej výstave, plnej kreativity. Dozvedia sa všeličo o vysokých stavbách od Babylonskej veže cez mrakodrapy v New Yorku až po najvyššie a najmodernejšie stavby súčasnosti.

  NEZABUDNITE VYUŽIŤ NAŠE ZĽAVY

  NOVÝ PARTNER - AD OPTIKA

  zľava: 20% zľava na detské dioptrické okuliare, detské slnečné okuliare, dioptrické a slnečné okuliare a doplnky k okuliarom a 5% zľava na kontaktné šošovky a príslušenstvo. Viac informácii nájdete na http://www.ad-optika.sk/ 

  NOVÝ PARTNER - PILULKA.SK                                                                                   Zľavový kupón vo výške 10% pri nákupe nad 10€ na celý rok 2020. Kód kupónu je RODINNEPASY: zadajte ho pri nákupe priamo v košíku v časti "Máte darčekový poukaz?".

  NOVÝ PARTNER - Rozprávkový svet MaKiLe

  10% na rozprávkové divadlá a divadielka. Zľava sa nevzťahuje na akcie ako je MDD alebo Mikuláš a pod. Všetky potrebné informácie o programe Rozprávkového sveta MaKiLe nájdete na www.svet.makile.net.

  karate

  NOVÝ PARTNER - ŠKOLA KARATE DOKAN

  10% na celoročné vstupné. Bližšie informácie nájdete na web stránke www.dokan.sk.

  Kids Point                                                                                                                              7% na narodeninové oslavy a párty.                                                                  Viac informácii nájdete na http://www.kidspoint.sk/party.

  zabiatko

  Plavecká škola Žabiatko

  8% na začiatočnícky kurz prvý aj druhý. Viac informácii nájdete na stránke http://zabiatko.sk.

  Jazykový pobyt so zľavou od FromGlobe

  1. Bradfield College (UK): od 9 do 17 rokov, 2 týždne v termíne od 16. do 29. júla 2020, cena 2090€, s Rodinným pasom zľava 10% na 1 881€ - posledné 4 voľné miesta. Viac info: https://www.fromglobe.sk/oi-bradfield-college/
  2. Christs Hospital School (UK): od 8 do 17 rokov, 2 týždne v termíne od 4. do 17.8.2020, cena 2190€, s Rodinným pasom zľava 10% na 1 971€. Viac info: https://fromglobe.sk/oi-christs-hospital-school/
  3. ACE Malta: od 18 rokov, v termínoch počas celého leta, cena za 8 týždňov 4290€ - aktuálne predpredajová cena 2 790€, extra zľava pre držiteľov Rodinných pasov 5% na 2 650€. Viac info: https://www.fromglobe.sk/ace-malta/
  4. EC Malta: od 18 rokov, v termínoch počas celého leta, cena za 2 týždne 1190€ - aktuálne predpredajová cena 990€, extra zľava pre držiteľov Rodinných pasov 8% na 910€. Viac info: https://fromglobe.sk/ec-malta/

  NOVÝ PARTNER v RAKÚSKU - Rímske Carnuntum

  Zľava pre každého dospelého držiteľa Rodinných pasov 2€, deti do 11 rokov majú vstup do osídlia zdarma. Otvorené bude od 20.3.2020.

   

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Viac na www.rodinne-pasy.sk

 • 02/2020

  Newsletter Rodinné pasy FEBRUAR 2020

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

  Newsletter Rodinné pasy FEBRUÁR 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete vo FEBRUÁRI tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme.

  PROGRAM NA FEBRUÁR

  Februárový Burzoblšák #51 - 1.2.2020, areál Základnej školy Pavla Marcelyho - Drieňová 16, od 8:00 do 14:00

  Na Burzoblšáku nájdete tradične nielen oblečenie, ale aj handmade výrobky, platne, knihy, obrazy, starožitnosti a iné. Pripravená bude zóna s občerstvením, oddychová zóna a tvorivé dielne.

  Som mama - 4.2.2020, Centrum voľného času Pezinok

  Predajná výstavka anglických interaktívnych knižiek. Čakajú na vás USBORNE knižky. Vítané sú deti všetkých vekových kategórií. Vstupné: 3€.

  Knižná noc s Harrym Potterom - 6.2.2020, Sieť kníhkupectiev Panta Rhei 18:00 - 23:59

  Milí muklovia, čarodejníci a čarodejnice, s radosťou vás pozývame na oslavu 6. ročníka KNIŽNEJ NOCI s HARRYM POTTEROM, ktorá sa koná po druhýkrát aj na Slovensku. Téma tohto magického podujatia bude Trojčarodejnícky turnaj.

  Astronomický klub SNM-Prírodovedné múzeum, 6. a 27.2.2020 o 17:30

  Klub astronómov je voľnočasová aktivita pre záujemcov o vesmír, astronómiu a pozorovanie oblohy bez obmedzenia veku. Koná sa každý druhý štvrtok popoludní a v časoch zaujímavých astronomických úkazov. Viac info na: https://www.snm.sk/?prirodovedne-muzeum-podujatia&clanok=astronomicky-klub-snm-pm 

  kaufland

  Kaufland Detský festival - Zimná rozprávka - 8.2.2020, 9:00 – 18:30, Borry Mall

  Zabaviť vás prídu: Ana, Elsa a Olaf, Marfa, Nastenka, Ivan a Mrázik, Miro Jaroš, Fifo a Vierka, PACI PAC, Tárajko a Popletajka, Bubnová show BATIDA, Kúzelník Peter Šesták a mnohí ďalší. Pripravená bude Kuniboo zóna, zóna športu, zóna zimného cirkusu, zóna vzdelávania a iné. Vstup voľný.

  Zimný kožuch Zajka Fajka - 8.2.2020 o 11:00, Kultúrny dom Rovinka

  Hrať pre vás bude Divadlo Kasia. Neváhajte a pridajte sa!

  Staromestske

  Staromestké fašiangy - 8.2.2020 o 10:00

  Užite si 5. ročník fašiangového sprievodu ulicami historického mesta od SND na Hviezdoslavovom námestí k Starej tržnici.

  ČSOB - zimná séria behov - 8.2.2020 - Draždiak

  Štart behu: 10:30 detské behy, 11:00 štart – 10 km behu, 11:10 štart – 5 km behu. Presné časy štartov sa môžu pri jednotlivých pretekoch mierne odlišovať. Dĺžka trate: A) deti – 300m / 600m / 800m B) dospelí: 5km alebo 10 km. Podrobné informácie nájdete na stránke organizátora: http://bratislavamarathon.com/web/csob-zimna-seria/

  Hanička a Murko - 8.2.2020 o 15:00, Bubbles

  Cena vstupenky v predpredaji: 8€/osoba, na mieste: 10€/osoba. Voľné sedenie. Počet miest je limitovaný. Každé dieťa dostane k zakúpenej vstupenke ako darček roksové lízatko s kocúrikom Murkom! Predstavenie je určené pre deti v škôlkarskom veku. Viac informácií a rezervácie priamo v kaviarni Bubbles. Predpredaj v sieti Ticketportal a v kaviarni.

  karneval

  III. mestský karneval - 9.2.2020 o 15:00, Vinárstvo Bognár, Svätý Jur

  Pozývame všetkých na 3. mestský karneval vo Svätom Jure. Pripravený bude kopec zábavy, súťaže a tešiť sa môžete aj na bublinovú šou. Pre rodičov v maskách bude pripravená odmena. Vstupné dobrovoľné.

  unicare

  Rodinný fašiangový bál - 13.2.2020 od 16:00 do 19:00, Unicare centrum

  Pozývame všetkých priateľov, fanúšikov a známych na Rodinný karnevalový bál s tradičnými fašiangovými zvykmi do UniCare centra. Viac info na www.unicare.sk/karneval

  kocur

  Kocúr v čižmách - 22.2.2020 o 16:00 v MsKS Senec

  Divadielko pre najmenších vám zahrá Divadlo Lienka. Vstupné: 2,50.

  zima

  Zimné čaro zámku Schloss Hof - do 23.3.2020

  Zámok Schloss Hof je aj počas zimnej sezóny otvorený 7 dní v týždni a ponúka množstvo zážitkov. Vychutnajte si barokový zimný program i jedinečnú atmosféru imperiálneho prostredia.

  Viac info TU: https://www.schlosshof.at/sk/vsetky-podujatia/schloss-hof/event-detail/veranstaltung/zimny-program-na-zamku-schloss-hof/ S Rodinným pasom máte zľavu 10% na denný vstup. Zľava platí pre 2 dospelé osoby a 1 dieťa. Zľavy nie je možné kombinovať a môžu byť uplatnené iba pri kúpe vstupenky priamo v pokladni zámku.

  Vladimír Kompánek: Čaro zimy a fašiangov - do 23.2.2020, GMB - Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, Bratislava

  Vychutnajte si zimnú krásu očami Vladimíra Kompáneka.

  Ursus arctos (medveď hnedý) - do 1.3.2020, 3. poschodie SNM - Prírodovedné múzeum - Západná sála

  Populárno-náučná výstava o medveďovi hnedom.

  Obri oceánov - do 3.3.2020, Avion

  Edukatívna výstava pod záštitou National Geographic Channels International vás zavedie do podmorského sveta v potápačských virtuálnych okuliaroch a na vlastnej koži si "ohmatať" veľa úžasných tvorov. Výstavu nájdete v prezentačnom priestore Gastro pasáže pri výťahu a je spoplatnená sumou 4€/dospelý a 3€/dieťa.

  Otváracia doba:

  PO - ŠT: 12:00 – 19:00

  PIA - NE: 10:00 – 20:00

  Veže spomienok - do 3.5.2019, Bibiana                                                                  

  Prečo ľudia stavajú veže? Na čo im slúžili a ako ich stavali, aby nespadli? Aj na tieto otázky nájdu deti odpovede v tejto veľkej interaktívnej výstave, plnej kreativity. Dozvedia sa všeličo o vysokých stavbách od Babylonskej veže cez mrakodrapy v New Yorku až po najvyššie a najmodernejšie stavby súčasnosti.

   

  NEZABUDNITE VYUŽIŤ NAŠE ZĽAVY

  Baby_swim

  BABY PLÁVANIE februárový kurz v De la mer

  detské plavecké centrum Rovinka

  termín kurzu: 27.1.- 21.2.2020

  Plávaním u dojčaťa podporujete jeho správny psychomotorický vývoj, posilňujete vaše vzájomné puto a v neposlednom rade je to relax pre mamičky. Kurzy sú vedené citlivou metódou Evy Kiedroňovej. Pre nových klientov je pripravená ÚVODNÁ HODINA ZDARMA - 27.1.2020 a vynikajúci banánový tart. Rezervácie na: info@de-lamer.com, +421905907122 Držitelia Rodinných pasov majú zľavu 10%.

  CEWE FOTOKNIHA - so ZĽAVOU!

  CEWE FOTOKNIHA je ideálny spôsob na uchovanie vašich spomienok. Pre držiteľov Rodinných pasov máme zľavu 10€ na CEWE FOTOKNIHU. Váš zľavový kód: FKRP10.

  CHILLOUT GARDEN - partner Rodinných pasov

  Poznáte Chillout Garden? S Rodinnými pasmi tú máte zľavu 10% na celý sortiment a všetky služby. Vstup je upravený len od 15 rokov.

  Mobik Aqua Baby Klub

  10% zľava na kurzy "plávania" dojčiat, batoliat a detí predškolského veku od 4 mesiacov do 6 rokov, denné letné tábory pre deti od 4 do 7 rokov. Platí v prevádzke Ružinov.

  Rodinné centrum Dlháčik

  10% zľava na jednorázový vstup do herne a na kurzy organizované dobrovoľníkmi RC Dlháčik.

  hemisfera

  Kurzy GameCraft ZADARMO!
   
  Ešte stále môžete ZADARMO vyskúšať aj kurzy herného dizajnu GameCraft na vašej ZŠ. Celý Február môžu nové deti testovať, či je tvorivá zábava pri tvorbe vlastnej hry pre nich to pravé. Všetky potrebné informácie nájdete na stránke: https://hemisfera.sk/kurzy-pre-deti-gamecraft. S Rodinnými pasmi si môžete na všetky kurzy od Hemisféry uplatniť zľavu 10%. 

  Viac informácii nájdete na našej stránke www.rodinne-pasy.sk

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Viac na www.rodinne-pasy.sk

 • 01/2020

  Newsletter Rodinné pasy JANUAR 2020

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

  Newsletter Rodinné pasy JANUÁR 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v JANUÁRI tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme.

  PROGRAM NA JANUÁR

  ČSOB - zimná séria behov - 11.1.2020 - Železná studnička

  Štart behu: 10:30 detské behy, 11:00 štart – 10 km behu, 11:10 štart – 5 km behu. Presné časy štartov sa môžu pri jednotlivých pretekoch mierne odlišovať. Dĺžka trate: A) deti – 300m / 600m / 800m B) dospelí: 5km alebo 10 km. Podrobné informácie nájdete na stránke organizátora: http://bratislavamarathon.com/web/csob-zimna-seria/

  burzoblsak

  Januárový Burzoblšák #50 - 11.1.2020

  Všetky fanúšičky a fanúšikov secondhand módy pozývame na novoročný a zároveň výnimočný 50. Burzoblšák na Drieňovú 16. Nájdete tu nielen oblečenie, ale aj handmade výrobky, platne, knihy, obrazy, starožitnosti a iné. V zóne s občerstvením vás budú čakať sladké a slané pochutiny, výborné limonády, sirupy, džemy, káva a mnoho ďalšieho. Posedieť si budete môcť v oddychovej zóne a vaše deti sa zabavia v tvorivých dielňach a pri maľovaní na tvár.

  Veľká doktorská rozprávka - 29. a 30.1.2020, Historická budova SND

  V sne tohto mysteriózneho Doktora sa dejú prapodivné veci. S prirodzenosťou detskej fantázie ožíva Vodník, Vílka Amálka, Černokňažník Magláš, Trpaslík, Híkavec a ešte onakvejšie rozprávkové stvorenia. Dĺžka predstavenia: 1, 45 hod. s prestávkou. Vstupné: 4 - 7€/podľa kategórie.

  Frankenschwein, Pistoriho palác - 13., 14., 15.1.2020 o 9:00, 10:00 a 11:00

  Prešporský filozofický horor, odohrávajúci sa na prelome 18. a 19. st., prevedie divákov (ne)známym príbehom mäsiarovho syna Viktora Frankena a jeho Schwein. Priestory Pistoriho paláca ožijú ako tajná mapa vtedajšej Bratislavy. Dĺžka predstavenia: 60 min., odporúčané pre deti nad 12 rokov.

  Paci Pac - 25.1.2020 o 10:00, Park Oddychu Inspiro a 30.1.2020 o 17:00 v Nemeckom kultúrnom dome Rača

  …po skončení jesennej časti turné a povinnom januárovom oddychu sa Paci Pac vrátia na pódiá, aby opäť rozveselili detičky a aj ich rodičov. Ešte predtým ako sa vydajú na jarnú šnúru pozostávajúcu z 20-tich zastávok, sa rozhodli, že si zahrajú štyri koncerty aj v okolí Bratislavy.

  bienale 27

  Bienále ilustrácií Bratislava 2019 - do 6.1.2020 vo výstavných priestoroch na 2. poschodí Bratislavského hradu

  Bienále je najvýznamnejšie nekomerčné podujatie výtvarného umenia a ilustrácie pre deti v celosvetovom kontexte. Každý druhý rok sa na ňom stretávajú tie najlepšie diela svetovej ilustrátorskej tvorby.

  kompanek

  Vladimír Kompánek: Čaro zimy a fašiangov - do 23.2.2020, GMB - Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, Bratislava

  Srdečne vás pozývame pozrieť si zimnú krásu očami Vladimíra Kompáneka.

  Veže spomienok - do 3.5.2019, Bibiana

  Prečo ľudia stavajú veže? Na čo im slúžili a ako ich stavali, aby nespadli? Aj na tieto otázky nájdu deti odpovede v tejto veľkej interaktívnej výstave, plnej kreativity. Dozvedia sa všeličo o vysokých stavbách od Babylonskej veže cez mrakodrapy v New Yorku až po najvyššie a najmodernejšie stavby súčasnosti.

   

  ŠPECIÁLNA PONUKA

  RK_letak_zima_01

  Zimný denný tábor v RETRO Kids - JANUÁR 2020                                                                                   

  Pozývame vás na zimný tábor v detskom centre RETRO Kids plný športu, tanca a tvorivých hier. Prihlásiť sa môžete na ľubovoľný počet dní 1-3 dni! Deťom tu dopĺňajú energiu zdravou stravou, ktorá sa pripravuje priamo v tunajšej kuchyni. Nebude chýbať badminton, či tenis, športové hry, vychádzky do prírody, tanečná lekcia či diskotéka!

  Termíny zimného denného tábora : 2., 3. a 7. januára 2020, cena: 1 deň - 33€, 2 dni - 64€, 3 dni - 95€. Pre všetky deti sú pripravené tvorivé dielne, vychádzka do prírody, tanec a šport. Počet miest je limitovaný! Rezervácia na 0917 700 200 alebo info@retrokids.sk S Rodinnými pasmi si môžete uplatniť zľavu 10%.

   

  NEZABUDNITE VYUŽIŤ NAŠE ZĽAVY

  St. Martins Therme & Lodge - wellness a dobrodružstvo v jednom – ZĽAVA pre rodiny s Rodinným pasom 10% na celodennú vstupenku bez vstupu do sauny. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

  Ježko Bežko – hravá detská obuv - Pri nákupe v e-shope uveďte prosím číslo svojho rodinného pasu a kód RODINNEPASY10. Získate tak 10% zľavu na celý nákup. Zľava platí v kamennej predajni aj online.

  Zámok NIEDERWEIDEN - 10% na denný vstup. Zľava platí pre 2 dospelé osoby a 1 dieťa.

  TEAM UP5

  Team Up! - 10% zľava na vstup pre osoby staršie ako 15 rokov.

  Zeppelin Cafe - 5% na kaviarenský sortiment.

  Fotografka Blanka Golejová - zľava 10%.

  dlhacik

  Rodinné centrum Dlháčik - 10% zľava na jednorázový vstup do herne a na kurzy organizované dobrovoľníkmi RC Dlháčik.

  hana3

  Hana&Hana Factory - 5% na nákup kozmetiky

  Plavecká škola Žabiatko - 8% na začiatočnícky kurz prvý aj druhý.

  Malokarpatské múzeum - 25% na rodinnú vstupenku na prehliadku múzea

  Viac informácii nájdete na našej stránke www.rodinne-pasy.sk

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Viac na www.rodinne-pasy.sk .

 • 12/2019

  Newsletter Rodinné pasy DECEMBER 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

      Newsletter Rodinné pasy DECEMBER 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v DECEMBRI tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme.

  PROGRAM NA DECEMBER

  Kam na VIANOČNÉ TRHY?

  Aj vy sa už neviete dočkať Vianoc? Ešte predtým, ako naše príbytky prevoňajú medovníky a rozžiaria vianočné stromčeky, stretnite sa so svojimi blízkymi na vianočných trhoch! V čase adventu sa aj tento rok v mestách a mestečkách nášho regiónu konajú vianočné trhy s bohatou ponukou tradičných špecialít. Zahreje vás teplá medovina, vianočný punč alebo varené víno od domácich výrobcov. Deti poteší pestrá paleta múčnikov a samozrejme nikde nie je núdza o zážitky. Niekde uvidíte živý betlehem, inde vianočný orloj, niekde sa deti povozia na drevenom kolotoči, inde majú možnosť vyskúšať si svoje korčuliarske schopnosti. Čas vám spríjemnia hudobné vystúpenia alebo ukážky ľudových remesiel. Všade sa snažia organizátori zaujať a rok čo rok vianočné trhy inovujú. Napríklad aj používaním recyklovaného riadu. Aby ste sa v bohatej ponuke vianočných trhov lepšie zorientovali, vytvorili sme pre vás pomôcku, vďaka ktorej ľahko nájdete všetky informácie o vianočných trhoch nielen v Bratislave a jej okolí, ale aj za hranicami - v susednom Česku, Rakúsku a Maďarsku.

  Kliknite SEM http://storymap.domcentrope.sk/map_VT/vt_sk/index.html?locale=sk a potom si už len z pohodlia domova vyberte, kam sa tento rok vydáte za magickou vianočnou atmosférou.  

  Vianočná ulička 2019, 4. - 7.12.2019, Devínska Nová Ves 

  Tešte sa na krásny program a super atmosféru:streda 4.12.2019 - Klapa Ravnica, FOR Bratislava, Sklo štvrtok 5.12.2019 - Kam Z Konopí, Mažoretky, oficiálne otvorenie starostom, Kandráčovcipiatok 6.12.2019 - TC Eleganza, Mária Hanyová, Adam Ďurica, The Chleba band sobota 7.12.2019 - Mikuláš – Kobylka, Črip , Grbarčieta, Lukáš Adamec

  Mikuláš v džungli - 5.12.2019, Rodinné centrum LEON o 17:00 - 19:30  

  Mikulášska párty pre deti v obľúbenom Jungle parku. Priebeh akcie bude dokumentovaný a môže byť použitý na propagačné účely. V prípade, ak si neželáte byť zaznamenaný, prosím nezúčastňujte sa spoločných fotení A vyhnite sa priestoru, kde sa vyhotovujú fotografie, audiovizuálny, či iný záznam.

  urban_market

  Urban Market 2019 (Winter Edition) - 6.12. o 16:00 – 8.12. o 19:00, GAMČA

  Najväčšia predajná prehliadka nezávislej módy, dizajnu a umeleckej tvorby na Slovensku spojená s množstvom sprievodného programu. Zimná edícia sa po druhý raz uskutoční v nádherných priestoroch Gymnázia, Grösslingová - Gamča v centre Bratislavy.

  albatros

  Mikulášsky Včelovina Expres s Albatrosom - 7.12.2019

  Užite si tento nezabudnuteľný výlet na vláčiku v skvelej mikulášskej nálade. Program bude pestrý, nádielka bohatá, trasa zaujímavá. Príde Mikuláš, čert aj anjel, tešte sa na historický reštauračný vozeň, ochutnávku medov a prehliadku medovinárne v Smoleniciach, pripravená je súťaž v jedení koláčov a všeličo iné. Viac info na albatrosklub.sk.

  Vianočný večierok nosiacich rodičov + minitrh - 7.12.2019 o 10:00 - 15:00, Academia Universum

  Srdečne pozývame všetkých nosiacich rodičov na Vianočný večierok. Príďte spoznať nové kamošky s ktorými sa vídate hlavne na internete. Čaká vás zaujímavý program. Bez vstupného ale so zaujímavým losovaním.

  ompit2

  Ompitálsky jarmok - 7.12.2019 od 10:00 do 18:00, Dom kultúry Juraja Fándlyho, Doľany

  V tomto roku sa organizátorom podarilo získať grant od Nadácie ZSE, vďaka ktorému môžu vydať knihu, urobiť na jarmoku ochutnávku receptov z knihy zadarmo, zrekonštruovať historické stánky a opäť pozvať Divadlo z domčeka pre deti. 

  la_komila

  O Jankovi a Marienke - 7.12.2019 o 16:00, LA KOMIKA

  Ďalším pestrofarebným hudobným predstavením pre deti bude známa rozprávka o Jankovi a Marienke, ktorí sa stratili v lese a tam objavili perníkovú chalúpku. Pozrite si, ako dopadne tento príbeh v LA KOMIKE. Kto skočí Ježibabe na lopatu? Zľava pre držiteľov Rodinných pasov 5% na vstupenku.

  Zachránené Vianoce, 8.12.2019 o 10:30, dom kultúry Dúbravka

  Deti, Paulínka a Mirko, napíšu list Ježiškovi, uchytí im ho však vietor a tak sa začína dobrodružstvo, počas ktorého stretnú napríklad policajta, pani Zvedavú, kominára či zametača. Podarí sa im nájsť list a zachrániť Vianoce? Klasické marionetové divadlo s činohernými prvkami. Dĺžka predstavenia: cca. 40 min. Účinkuje Divadlo UŽ.

  Mikulášske preteky 2019 - 8.12.2019 o 11:00 – 14:00, SOŠ Malinovo

  Zúčastnite sa zábavných parkových, orientačných pretekov s Mikulášom, Anjelom a Čertom.

  Vianoce u Bubáka - 8.12.2019 od 14:00 do 15:00 v MsKS Senec

  Aj vám sa ten názov zdá zvláštny? Ak chcete vedieť kto bol Bubák a ako asi mohli vyzerať Vianoce u neho, príďte sa pozrieť na vianočné predstavenie DFS Slnečnica.

  lavedner_vianoce

  Vianočné trhy bez cigánskej - 9. – 13.12.2019 od 10:00, Levanduľová kaviareň, Obchodná 66, 811 06 Bratislava

  Príďte sa pokochať krásnymi a netradičnými vianočnými Hand made darčekmi. Tešia sa na vás kreatívni umelci z celého Slovenska. Vhodné pre deti. Voľný vstup.

  kramarik_vianoce

  Vianočná ulička na Kramároch - 14.12.2019 o 9:30 – 12:30, Ihrisko Jahodová

  V tento deň sa ihrisko Jahodová už po druhýkrát zmení na vianočnú uličku, kde budú rozvoniavať vianočné dobroty, čaj, punč a kde si budete môcť kúpiť ručne vyrobené výrobky.

  cervena_ciapocka

  Červená čiapočka - 14.12.2019 o 16:00, LA KOMIKA

  Klasická rozprávka o Červenej čiapočke, ktorá na ceste k chorej starej mame stretla vlka, patrí už storočia k najobľúbenejším. LA KOMIKA ju prinesie pre všetky deti a rodičov počas zimných víkendov, a verte, zažijete pri tom kopec zábavy! Zľava pre držiteľov Rodinných pasov 5% na vstupenku.

  Dobrý trh v Starej tržnici - 15.12.2019

  Predvianočný Dobrý trh sa v decembri koná v Starej tržnici a okolitých uličkách. Čarovné zákutia Bratislavy sa rozžiaria, ulice zaplní vianočná nálada, koledy a svetielka. Začína sa hon na darčeky! Nájdete tu kvalitné potraviny, originálny dizajn, najlepší streetfood a inšpirácie na posledné vianočné darčeky.

  vianocne_trhy_euroveas

  Vianočné trhy Eurovea - od 15.11. do 23.11.2019

  K Vianociam určite patrí aj pravá cigánska, vianočný punč či jablková štrúdľa. Varené vínko, tradičná medovina a aj mnoho druhov alko i nealko punčov vás určite zahrejú. Tento rok novinka! - bezlepková cigánska, placky, lokše i koláčiky. Na svoje si prídu aj vegáni s vegánskymi koláčikmi.

  cisarove

  Cisárové nové šaty - 21.12.2019 o 16:00, Divadlo La Komika

  Klasický príbeh o márnivom cisárovi, ktorý naletel krajčírovi a nechal si od neho ušiť neviditeľné šaty. Je veľmi ťažké byť Cisárom a určovať trendy! S Rodinným pasom zľava 5%.

  Vianočné trhy - 22.11. – 22.12.2019

  Predvianočný čas je v Bratislave neodmysliteľne spájaný s rozžiarenými ulicami, vianočnými stromčekmi či stánkami plnými dobrôt a remeselných výrobkov. Zavítajte na bratislavské vianočné trhy so zárukou dobrej nálady a hojnosti.

  dulak

  Vianočné trhy na Duláku 2019 - 22.11. – 22.12.2019, od 10:00 do 22:00

  Nový, komorný, alternatívny a lokálny vianočný trh. Prínosom bude komornejšia a útulnejšia atmosféra. Podujatie sa bude orientovať skôr na domácich návštevníkov ako turistov a bude slúžiť viac pre potreby lokálnej komunity v Ružinove.

  DLHODOBÉ PROGRAMY

  Veže spomienok - do 3.5.2020, Bibiana

  Prečo ľudia stavajú veže? Na čo im slúžili a ako ich stavali, aby nespadli? Aj na tieto otázky nájdu deti odpovede v tejto veľkej interaktívnej výstave, plnej kreativity.

  Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom - do 31.12.2019, SNG

  Interaktívna inštalácia venovaná všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou umenia a nemali sa doteraz koho spýtať! Konečne je tu možnosť zoznámiť sa serióznym spôsobom s vývojom výtvarného umenia a spoznať vybrané osobnosti a diela!

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica

  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  Šperkopríbeh - do 1.3.2020, Bibiana                                                              

  Šperkopríbeh predstaví svet šperkov tak, ako ho poznajú geológovia, šperkári i autori literárnych diel. Trocha zemepisu, trochu geológie, histórie a etnografie ukáže deťom ako vznikajú materiály, z ktorých sa šperky vyrábajú, prečo sa ľudia zdobia a čo pre nich šperky znamenajú.

  NEZABUDNITE VYUŽIŤ NAŠE ZĽAVY

  fotografka3

  Fotografka – ZĽAVA s Rodinnými pasmi 

  Svadba, prvé týždne po narodení bábätka, tehotenstvo, alebo len bežné radostné chvíle v kruhu našich najmilších - tak, ako ich žijeme - k tomu všetkému sa v spomienkach radi vraciame. Aj preto sme do našej ponuky zliav zahrnuli služby šikovnej fotografky Blanky Golejovej. Viac na: www.svadobna-fotografka.sk. S Rodinnými pasmi máte pri fotení zľavu 10%.

  Japonské plienky Moony Air Fit - ZĽAVA s Rodinnými pasmi

  Tajomstvo Moony Air Fit plienok tkvie v materiáli výnimočnej kvality, unikátnom dizajne aj pohodlnosti. S Rodinnými pasmi máte pri nákupe zľavu 2,50€. U tohto poskytovateľa zliav nezabudnite zadať kód RODINNE2019.

  ZĽAVA s Rodinnými PASMI na Zámku NIEDERWEIDEN

  Lovecký zámok princa Eugena Savojského je vzdialený od zámku Schloss Hof len 3 km. Návštevníkov nadchýna eleganciou architektonického riešenia, „hravou“ rokokovou záhradou i výnimočnými mimoriadnymi výstavami. Viac info TU: https://www.schlosshof.at/sk/nadherne-miesto/zamok-niederweiden/

  S Rodinným pasom máte zľavu 10% na denný vstup. Zľava platí pre 2 dospelé osoby a 1 dieťa. Zľavy nie je možné kombinovať a môžu byť uplatnené iba pri kúpe vstupenky priamo v pokladni zámku.

  ZĽAVA s Rodinnými PASMI na Zámku Schloss Hof

  Zámok Schloss Hof predstavuje pre rodiny s deťmi raj. Zámocký komplex, len na skok z Bratislavy, je skvelým miestom na rodinný výlet, pričom ponúka výnimočné zážitky pre malých i veľkých. Očarí vás malebný zámok, idylický statok s viac ako 240 zvieracími obyvateľmi, a 15-hektárová baroková záhrada. Prehliadku zámku môžete absolvovať aj v slovenčine. Najmenší návštevníci si užijú detský a rodinný svet a interaktívne zážitkové okruhy. Viac info TU: https://www.schlosshof.at/sk/ S Rodinným pasom máte zľavu 10% na denný vstup. Zľava platí pre 2 dospelé osoby a 1 dieťa. Zľavy nie je možné kombinovať a môžu byť uplatnené iba pri kúpe vstupenky priamo v pokladni zámku.

   

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Viac na www.rodinne-pasy.sk.

   

   

 • 11/2019

  Newsletter Rodinné pasy NOVEMBER 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter Rodinné pasy NOVEMBER 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v NOVEMBRI tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme.

  PROGRAM NA NOVEMBER

  fiesta

  Fiesta de los Muertos vo Family Parku – 25.10. - 3.11.2019  

  Oslava všetkých mŕtvych bude v zábavnom rakúskom parku pokračovať aj v prvé tri novembrové dni. Počas týchto halloweenských strašidelných dní bude obľúbený Family Park otvorený výnimočne do 22:00. Čaká na vás fantastický sprievodný program aj večerná šou. Počas týchto dní sa odporúča návšteva deťom nad 14 rokov. Zábavu si iste užijú aj v profesionálnom Strašidelnom dome. S Rodinnými pasmi máte zľavu 1€ na vstupenku.

   

  koralovysvet

  svet - 3.11.2019 o 16:30, Edudrama, Nová Cvernovka              

  Koralový svet je bábková inscenácia pre deti vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov.

  Bratislava - Železní Anjeli Galaxie - 5.11.2019 od 16:00 do 19:00, DK Ružinov - technologická šou nového formátu, predstavenie pre celú rodinu

  Chceš cestovať po galaxií? Chceš sa stať astronautom a splniť nesplniteľnú misiu? Rýchlo sa pridaj na palubu! Čo vás čaká: video projekcia, laserovo svetelná šou, audio efekty, interaktívne dekorácie. Vhodné pre deti d 4 rokov, dĺžka predstavenia 60 min. Viac informácií: likeproduction.info@gmail.com.

  vivo

  Slávnostné otvorenie VIVO! Bratislava - 7.11.2019, Polus, 15:30 - 21:00

  Príďte sa spoločne s IMT Smile, Mirom Jarošom či Mariánom Čekovským a jeho kapelou rozlúčiť s Polusom a odštartovať novú éru nákupov vo VIVO! Čaká na vás skvelý program pre malých aj veľkých. Okrem skvelých hudobných vystúpení sa môžete tešiť aj na súťaže o atraktívne ceny. Vstup zdarma. Program: 15:30 otvorenie programu, 16:00 – 17:00 Program pre deti s Mirom Jarošom, 17:30 – 19:00 Marián Čekovský band, 20:00 – 20:50 IMT Smile.

  biblioteka

  Knižný veľtrh Bibliotéka 2019 od 7. do 10.11.2019, Incheba Expo aréna

  Tisícky knižných titulov všetkých žánrov, knižné novinky a bestsellery, autogramiády, krsty kníh, besedy so spisovateľmi, bohatý program pre deti i dospelých...a omnoho viac na vás čaká na knižnom veľtrhu Bibliotéka v Inchebe.

  noclampionov

  Noc lampiónov - 9.112019 o 16:00 – 18:30, Park JAMA

  Rozžiarme spolu Nové Mesto! Tešte sa na: zábavný program pre deti, súťaž o najoriginálnejší vlastnoručne vyrobený lampión, lampiónový sprievod, ohňová šou, malé občerstvenie - čajík s maškrtou. Vstup zdarma.

  pacipac

  PACI PAC - Bratislava - 15.11.2019 o 17:00 - 18:00, DK Dúbravka

  …je názov jesenného turné obľúbenej dvojice Paci a Pac, ktorá sa hlási s úplne novou šou, plnou chytľavých pesničiek, veselých postavičiek a krásnych kulís. Zoberú vás do rozprávkového sveta. S Pánom Trampolínim si zaskáčete na trampolíne, Levík Leo vás naučí, že nie každý lev musí byť len mäsožravý a vysvetlíme si, prečo je Mliečko pre deti také zdravé! Samozrejme sa všetci návštevníci môžu tešiť aj na naše už klasické youtubové hity ako Slon, Ťapy Ťap, Darček, či Čarbičky.

  Škaredé káčatko - 16.11. 2019 16:00 v MSKS Senec 

  Obľúbená známa rozprávka v podaní Divadla Oskar vám určite spríjemní sobotné popoludnie.

  Mama fest - 17.11.2019 o 9:00, Kultúrny dom Jarovce

  Rodinný jesenný predajno - výstavno - edukačný festival s dobrou kávou, koláčom a nádychom Vianoc. Pripravené budú: dojčiaci kútik, prebaľovací pult, detský kútik, šatňa na odloženie vecí + stánky: Medela, Mamamili, BabyBum, Vnímavé deti, Lebo Mädveď, Weleda, BabyBabySoft, Miracle štúdio, Sestrice, Babywearhouse. Vstupné: zadarmo.

  Science workshop - 17.11. o 9:30 - 11:30, Rodinné centrum Rafael

  Science workshopy sú určené pre deti vo veku od 5 -12 rokov. Sú vyskladané z vedeckých experimentov a edukačných hier určených pre deti. Na workshop je nutné sa vopred prihlásiť, počet miest je limitovaný.Cena: 17€ Registrácia: Jana Gočárová 0908 646 750 / sms / WhatsApp.

  Predvianočná nočná mora - 16.a 17.11.2019, hrad Červený kameň, od 10:00 do 18:00 so začiatkom vždy v celú hodinu

  Nechajte si vyrozprávať príbeh o ukradnutých Vianociach. Predvianočná nočná mora na hrade Červený Kameň je originálnou divadelnou adaptáciou jedného z najobľúbenejších príbehov o svete mŕtvych od svetoznámeho tvorcu Tima Burtona. Vstupné na podujatie: dospelí: 8,00€, seniori, študenti, a deti od 3 rokov: 4€, rodinné vstupné: 22, deti do 3 rokov: zdarma.

  vianocnetrhy

  Vianočné trhy - od 22.11.2019            

  Predvianočný čas je v Bratislave neodmysliteľne spájaný s rozžiarenými ulicami, vianočnými stromčekmi či stánkami plnými dobrôt a remeselných výrobkov. Príďte a cíťte sa tu dobre!

  PACI PAC u nás v kaviarni Bubbles - 23. novembra 2019 o 15:00 - 16:00, Bubbles kaviareň

  Koncert obľúbenej dvojice PACI PAC pre deti. Viac info a rezervácia priamo v kaviarni Bubbles.

  Cisarove

  Cisárové nové šaty - 23.11.2019 o 16:00, Divadlo La Komika

  Klasický príbeh o márnivom cisárovi, ktorý naletel krajčírovi a nechal si od neho ušiť neviditeľné šaty. Je veľmi ťažké byť Cisárom a určovať trendy! S Rodinným pasom zľava 5%.

   

  Schaubmar

  program: Na prázdninách v Schaubmarovom mlyne! - 10.11.2019 od 15:30 do 17:30

  Rodinný program k novej hre od Viliama Slaminku pre rodiny s deťmi od 5 rokov. Je to trochu komix, trochu strategická hra, trochu človeče! Najprv preskúmame Schaubmarov mlyn od pivnice po povalu, vyskúšame si orientáciu v priestore, vyrobíme hracie figúrky a na záver si zahráme novú hru od Viliama Slaminku, ktorú pre vás vytvoril na rezidencii Melivo. Ak máte doma nepotrebnú plastovú fľašu, prineste si ju zo sebou, vyrobíme si z nej PUKATKO GUN! Vstupné:4€ dieťa + rodič; 7€ rodinné vstupné. Na program je potrebné sa prihlásiť na adrese: nikola.cemanova@sng.sk. Kapacita workshopu je obmedzená. S Rodinnými pasmi máte nárok na zľavu.

  Divadlo Odivo: Divočiny - 24.11.2019 od 15:30 do 17:00

  Bábková rozprávka so živou hudbou, vhodné pre deti od 5 rokov.

  Príďte na jedno z najkrajších detských predstavení, aké vznikli za ostatné roky na Slovensku. Na javisku zaznie živá hudba s vibrafónom, bicími a gitarou. Herečka Mária Danadová spolu s Filipom Hajdukom odohrajú príbeh na námet knihy od Maurice Sendaka o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou. A o jeho mačke. A o divočinách. A o množstve iných vecí, ktoré sa zmestia do jedného červeného vozíka.

  Vstupné: 5€ (dieťa plus jeden rodič). Na program je potrebné sa prihlásiť na adrese: nikola.cemanova@sng.sk. Kapacita je obmedzená. S Rodinnými pasmi máte nárok na zľavu.

   

  DLHODOBÉ PROGRAMY

  Veže spomienok - do 3.5.2019, Bibiana

  Prečo ľudia stavajú veže? Na čo im slúžili a ako ich stavali, aby nespadli? Aj na tieto otázky nájdu deti odpovede v tejto veľkej interaktívnej výstave, plnej kreativity. Dozvedia sa všeličo o vysokých stavbách od Babylonskej veže cez mrakodrapy v New Yorku až po najvyššie a najmodernejšie stavby súčasnosti.

   

  skrecek

  dejiny umenia s profesorom Škrečkom - do 31.12.2019, SNG

  Interaktívna inštalácia venovaná všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou umenia a nemali sa doteraz koho spýtať! Konečne je tu možnosť zoznámiť sa serióznym spôsobom s vývojom výtvarného umenia a spoznať vybrané osobnosti a diela! Profesor Škrečok dejiny umenia vníma inak. Doslova vstrebal koncepcie, fakty i artefakty, aby ich v inteligentnej skratke a priateľsky vyrozprával a prepojil poznanie so zábavou, zbavil návštevníka ostychu pred ikonickými dielami minulosti a vzbudil túžbu dozvedieť sa viac.

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica

  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  Šperkopríbeh - do 1.3.2020, Bibiana                                                              

  Šperkopríbeh predstaví svet šperkov tak, ako ho poznajú geológovia, šperkári i autori literárnych diel. Trocha zemepisu, trochu geológie, histórie a etnografie ukáže deťom ako vznikajú materiály, z ktorých sa šperky vyrábajú, prečo sa ľudia zdobia a čo pre nich šperky znamenajú.

   

  NOVÉ ZĽAVY S RODINNÝMI PASMI:

  Blue Danube Tours - v spoločnosti profesionálnych sprievodcov môžete spoznať hlavné mesto, previesť sa na Vláčiku Blaváčiku, vidieť Bratislavu z lode na Dunaji. Pre náročnejších sú sprievodcovia pripravení sadnúť si do historickej električky alebo autobusu, prezliecť sa do dobových kostýmov a sprevádzať vás napríklad obdobím Márie Terézie. S Rodinnými pasmi zľava 5%. Viac info na https://bluedanube.sk/.

  Plávanie v DE LA MER

  Detské plavecké centrum de la mer v Rovinke sa venuje plávaniu dojčiat od 4. mesiaca života, plávaniu batoliat a detí predškolského veku. Ponúka možnosť zúčastniť sa kurzu “Vaničkovania“. O spokojnosť a bezpečnosť detí sa starajú akreditované inštruktorky. Plávanie pre budúce mamičky organizujú od ukončeného 13. týždňa tehotenstva. ZĽAVA S Rodinným pasom 10 % zľava, viac informácii na: www.rodinne-pasy.sk.

  Galéria Multium

  Patrí možno medzi menšie galérie, ale prináša moderný prístup a hlavne ilúziu nekonečna. Hra zrkadiel, optický klam, ilúzia – to všetko sa tu pohrá s vašou fantáziou. Galériu tvorí šesť miestností a prežiť tu môžete šesť rôznych optických
  zážitkov. Zľava s Rodinnými pasmi na vstup je 15%.

  LOD.SK

  Plavby vyhliadkovými loďami vám umožnia vychutnať si pohľady na Bratislavu, hrad Devín a Čunovo pohodlne z inej perspektívy. Vyhliadkové lode spoločnosti SPaP - LOD - lodná osobná doprava a.s. majú kryté otvorené horné paluby, ktoré umožňujú jedinečný a neobmedzený výhľad na okolitú krajinu. S Rodinnými pasmi tu máte zľavu 15% na pravidelné plavby. Viac informácii získate na stránke www.lod.sk.

  Hana&Hana Factory

  Aj vy ste zatúžili trochu omladnúť a radi by ste sa niečo nové, o tom ako si prirodzenú krásu prinavrátiť aj naučili? Spoznajte produkty Hana&Hana Factory a doprajte svojej pokožke trochu rozmaznávania. Hana&Hana je ručne vyrábaná kozmetika, ktorá šetrí prírodu a obsahuje tie najkvalitnejšie suroviny. Držitelia Rodinných pasov si môžu pri nákupe tejto kozmetiky cez e-shop uplatniť zľavu 5%. Okrem nákupu kozmetiky sa naturálnu kozmetiku môžete aj naučiť vyrábať na zážitkovom workshope. Všetky potrebné informácie nájdete na https://www.hanahana-factory.com/o-nas/.

  St. Martins Therme & Lodge -

  zľava pre rodiny s Rodinným pasom 10% na celodennú vstupenku bez vstupu do sauny. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

  Time Travel -

  nový partner Rodinných pasov, RAKÚSKO Spoznajte historickú Viedeň na vlastnej koži všetkými svojimi zmyslami. Pre držiteľov Rodinných pasov so zľavou 20%. Hodinová, humorná prehliadka vo vašom materinskom jazyku vrátane 5D kina, animatronickej šou, virtuálnej reality, Music Ride a špeciálnych efektov. To všetko na 1 300 m2!

  ĎAKUJEME ZA POMOC

  Materskému centru Rybka.

  Že ho ešte nepoznáte? Všetci, ktorí radi a v dobrej nálade trávia čas s deťmi sú vítaní v herni, rovnako ako pri rôznych aktivitách. Zapojiť sa môžete do cvičení, ktoré sú určené deťom od 8 mesiacov do 6 rokov, škôločky alebo kurzu hravej angličtiny pre deti od 2,5 do 4 rokov a pre deti od 3 do 6 rokov ponúkajú kurz Taekwon-doTigríkovia. Maminy isto poteší pilates. Okrem osláv a detských táborov tu organizujú aj prípravu na pôrod alebo burzy a rôzne prednášky. Materské centrum Rybka nájdete na ulici Čiližska 26/A v nižšej budove pri ihrisku. Viac info na: http://www.mcrybka.sk/.

  Materskému centru Klbko, ktoré deťom ponúka na hranie bezpečné a útulné herne. Denne pre ne pripravuje rôznorodý program, napr. výtvarné dielne, rytmické cvičenia, prvé krôčiky s hudbou, jazykové kurzy, či montessori herničky a pod. V prípade pekného počasia majú k dispozícii aj ihrisko. Mamičky sa tu môžu vzdelávať a rozširovať svoje rodičovské, osobnostné a pracovné skúsenosti. Pre rodiny s deťmi organizuje MC Klbko príležitostné víkendové, či prázdninové podujatia a podporu z Klbka dostávajú aj ohrozené a znevýhodnené skupiny ľudí a jednotlivcov. MC Klbko nájdete na Lackovej 4 v Karlovej Vsi. Viac na: www.klbko.sk.

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Viac na www.rodinne-pasy.sk.

   

   

 • 10/2019

  Newsletter Rodinné pasy OKTOBER 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter
  Rodinné pasy OKTÓBER 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v OKTÓBRI tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme.

  PROGRAM NA OKTÓBER

  Dni zelá - 4.10. o 12:00 – 6.10. o 22:00, Stupava

  Festival sa snaží zachovávať tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou. Súčasťou bohatého programu je trojdňový Remeselnícky jarmok, výstava Úroda a súťaž vo varení kapustnice „My varíme ze zelá“. Kultúrny program je zameraný na širokú verejnosť, ponúka množstvo súťaží, atrakcií, gastronomických variácií regionálnych jedál a živých koncertov. Program sa končí v nedeľu ohňostrojom.

  vajnorskasarkaniada

  Vajnorská šarkaniáda - 5.10.2019 od 13:30, bývalé športové letisko Vajnory

  Šarkana si môžete vyrobiť doma, alebo kúpiť tu. Tvorivé dielne, kde sa budú šarkany tiež vyrábať, budú mať pod palcom vajnorskí skauti. Šarkany si potom spolu zmerajú sily a víťazov čakajú pekné ceny. Od 14:00 je pripravený zábavný program s Disko Jarkou.

  Jablkové hodovanie® 2019 - 5.10.2019, celý kraj – rôzne miesta

  Jablká budú už tradične prvý októbrový víkend vo viacerých mestách, mestských častiach a obciach Bratislavskej župy v centre pozornosti. Začne sa totiž obľúbené Jablkové hodovanie® a pre všetkých milovníkov tohto zdravého ovocia je to doslova sviatok. Návštevníci môžu ochutnať aj samotné čerstvo pozberané chutné jablká od miestnych pestovateľov.

  zajkoLajko

  Divadielko Zajko Lajko - 6.10.2019 o 15:30 v MsKS Senec

  Veselá rozprávka pre najmenších poteší ale aj veľkých.

  Kids Club - 12.10.2019 od 9:00 do 15:00, Bauhaus Bratislava

  Téma: drevený kvetináč a sadenie duba! Všetko potrebné na výrobu dostanete od organizátora zadarmo. Prihlásiť sa pomocou formulára na stránke: https://kids.bauhaus.sk/ Kids Club je vhodný pre deti od približne 4 rokov. Deťom pri tvorení pomáhajú skúsené asistentky. Ak sú deti ešte malé, je vhodné, aby im pomáhali aj rodičia. 

  POMALO ~ Festival udržateľnosti - 17.10. o 14:00 – 18.10.2019 o 20:00, Stará tržnica

  Ukážme spolu rešpekt k prírode, poctivej práci, humánnemu a etickému prístupu. ~ Festivalové dni spríjemní oddychová zóna, detský kútik či chutné vegetariánske a vegánske občerstvenie. Súčasťou podujatia bude obľúbený SWAP (vzájomná výmena oblečenia). Návštevníkov čakajú zaujímavé prednášky odborníkov a workshopy. Chuťové poháriky sa vybláznia aj pred tržnicou, kde bude prebiehať Street Food Park.

  science

  Science workshop - 19.10., 17.11. a 14.12.2019 o 9:30 - 11:30, Rodinné centrum Rafael

  Science workshopy sú určené pre deti vo veku od 5 -12 rokov. Sú vyskladané z vedeckých experimentov a edukačných hier určených pre deti. Na workshop je nutné sa vopred prihlásiť, počet miest je limitovaný. Cena: 17€. Registrácia: Jana Gočárová 0908 646 750: sms/whatsApp

  Cisárové nové šaty - 19.10.2019 o 16:00, Divadlo La Komika

  Klasický príbeh o márnivom cisárovi, ktorý naletel krajčírovi a nechal si od neho ušiť neviditeľné šaty. Je veľmi ťažké byť Cisárom a určovať trendy! S Rodinným pasom zľava 5%.

  Deň otvorených ateliérov 2019 - 19.10.2019, 10:00 – 21:00

  Nahliadnite do ateliérov a výtvarných dielní autorov s pôsobiskom v BSK. Mená výtvarníkov, ktorí budú otvárať tento rok svoje ateliéry budú zverejnené na stránke www.moska.sk, kde nájdete aj mapu Dňa otvorených ateliérov.

  draciKros

  Atrios Dračí kros - 20.10.2019, 8:00 - 13:00, Horský park

  Horský beh pre malých aj veľkých drakobijcov.

  Vzdialenosť: Dračí kros 15km, prevýšenie 520m

  Malý dračí kros 5km, prevýšenie 100m

  Dráčikovské behy:

  > 100 a 200m, bez prevýšenia

  > 500m, prevýšenie 10m

  > 750, prevýšenie 15m

  > 1000, prevýšenie 20m

  > 1250m, prevýšenie 25m

  Všetky podrobné informácie nájdete TU: https://www.horskybeh.sk/draci-kros-propozicie

  liecivarozpravka

  Liečivá rozprávka - 26.10.2019 o 14:00, Yoga Studio Lenka - Kollárová ulica 11, Pezinok

  Rozprávkový workshop pre deti, ktoré rady objavujú svet zvukov. Vstupné: 5 €/dieťa, 4€ súrodenci. Registrácia: yogastudio.lenka@gmail.com

  O Jankovi a Marienke – 26.10.2019 o 16:00, LA KOMIKA

  Ďalším pestrofarebným hudobným predstavením pre deti bude známa rozprávka o Jankovi a Marienke, ktorí sa stratili v lese a tam objavili perníkovú chalúpku. Pozrite si, ako dopadne tento príbeh v LA KOMIKE. Kto skočí Ježibabe na lopatu? Zľava pre držiteľov Rodinných pasov 5% na vstupenku. 

   

  DLHODOBÉ PROGRAMY

  naleziskoPribehov

  Pozor, nálezisko príbehov! - do 21.10.2019, Bibiana

  Izba čítania umožní deťom vstúpiť do priestoru príbehov, zorientovať sa v ňom a pomocou objektov a exponátov skúmať ich vznik. Deti budú pokračovať aj v objavovaní významov symbolického jazyka a jeho použití vo vlastných príbehoch. Pre deti od 5 do 16 rokov. 

  mestoRobotov

  Mesto robotov - do 3.11.2019, Avion

  72 najnovších robotov z Las Vegas, Pekingu a Berlína, divadlo robotov, 11 úžasných virtuálnych realít a vesmírne technológie, ktoré je možné si vyskúšať na vlastnej koži. Rozprávaj, tancuj, hraj a objímaj sa s robotmi – určite ťa prekvapia svojimi schopnosťami! Mesto robotov je originálny projekt, ktorý navštívili už 3 milióny ľudí.

  Prevezte sa Vláčikom Záhoráčikom a spoznajte Záhorie

  Záhorská Ves - Plavecké Podhradie: na tejto trase vozí Vláčik Záhoráčik turistov aj cyklistov a odvezie aj vás. Osobná železničná doprava je v prevádzke počas víkendov a sviatkov do polovice októbra. Vláčik jazdí trikrát denne. Súpravu tvorí motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie plus špeciálny vozeň na prepravu bicyklov. Viac info TU:

  https://www.slovakrail.sk/sk/zahoracik/cestovny-poriadok-zahoracika.html.

  skrecek

  Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom - do 31.12.2019, SNG

  Interaktívna inštalácia venovaná všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou umenia a nemali sa doteraz koho spýtať! Konečne je tu možnosť zoznámiť sa serióznym spôsobom s vývojom výtvarného umenia a spoznať vybrané osobnosti a diela! Profesor Škrečok dejiny umenia vníma inak. Doslova vstrebal koncepcie, fakty i artefakty, aby ich v inteligentnej skratke a priateľsky vyrozprával a prepojil poznanie so zábavou, zbavil návštevníka ostychu pred ikonickými dielami minulosti a vzbudil túžbu dozvedieť sa viac.

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica

  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  Šperkopríbeh - do 1.3.2020, Bibiana                                                              

  Šperkopríbeh predstaví svet šperkov tak, ako ho poznajú geológovia, šperkári i autori literárnych diel. Trocha zemepisu, trochu geológie, histórie a etnografie ukáže deťom ako vznikajú materiály, z ktorých sa šperky vyrábajú, prečo sa ľudia zdobia a čo pre nich šperky znamenajú.

  NOVÉ ZĽAVY S RODINNÝMI PASMI:

  bluedanube

  Blue Danube Tours

  v spoločnosti profesionálnych sprievodcov môžete spoznať hlavné mesto, previesť sa na Vláčiku Blaváčiku, vidieť Bratislavu z lode na Dunaji. Pre náročnejších sú sprievodcovia pripravení sadnúť si do historickej električky alebo autobusu, prezliecť sa do dobových kostýmov a sprevádzať vás napríklad obdobím Márie Terézie. S Rodinnými pasmi zľava 5%.

  Viac info na https://bluedanube.sk/.

  Plávanie v DE LA MER

  Detské plavecké centrum de la mer v Rovinke sa venuje plávaniu dojčiat od 4. mesiaca života, plávaniu batoliat a detí predškolského veku. Ponúka možnosť zúčastniť sa kurzu “Vaničkovania“. O spokojnosť a bezpečnosť detí sa starajú akreditované inštruktorky. Plávanie pre budúce mamičky organizujú od ukončeného 13. týždňa tehotenstva. ZĽAVA S Rodinným pasom 10 % zľava, viac informácii na: www.rodinne-pasy.sk.

  Galéria Multium

  Patrí možno medzi menšie galérie, ale prináša moderný prístup a hlavne ilúziu nekonečna. Hra zrkadiel, optický klam, ilúzia – to všetko sa tu pohrá s vašou fantáziou. Galériu tvorí šesť miestností a prežiť tu môžete šesť rôznych optických
  zážitkov. Zľava s Rodinnými pasmi na vstup je 15%.

  lod.sk

  LOD.SK

  Plavby vyhliadkovými loďami vám umožnia vychutnať si pohľady na Bratislavu, hrad Devín a Čunovo pohodlne z inej perspektívy. Vyhliadkové lode spoločnosti SPaP - LOD - lodná osobná doprava a.s. majú kryté otvorené horné paluby, ktoré umožňujú jedinečný a neobmedzený výhľad na okolitú krajinu. S Rodinnými pasmi tu máte zľavu 15% na pravidelné plavby. Viac informácii získate na stránke www.lod.sk.

  hanahana

  Hana&Hana Factory

  Aj vy ste zatúžili trochu omladnúť a radi by ste sa niečo nové, o tom ako si prirodzenú krásu prinavrátiť aj naučili? Spoznajte produkty Hana&Hana Factory a doprajte svojej pokožke trochu rozmaznávania. Hana&Hana je ručne vyrábaná kozmetika, ktorá šetrí prírodu a obsahuje tie najkvalitnejšie suroviny. Držitelia Rodinných pasov si môžu pri nákupe tejto kozmetiky cez e-shop uplatniť zľavu 5%. Okrem nákupu kozmetiky sa naturálnu kozmetiku môžete aj naučiť vyrábať na zážitkovom workshope. Všetky potrebné informácie nájdete na https://www.hanahana-factory.com/o-nas/.

  St. Martins Therme & Lodge

  zľava pre rodiny s Rodinným pasom 10% na celodennú vstupenku bez vstupu do sauny. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

  Time Travel

  nový partner Rodinných pasov, RAKÚSKO Spoznajte historickú Viedeň na vlastnej koži všetkými svojimi zmyslami. Pre držiteľov Rodinných pasov so zľavou 20%. Hodinová, humorná prehliadka vo vašom materinskom jazyku vrátane 5D kina, animatronickej šou, virtuálnej reality, Music Ride a špeciálnych efektov. To všetko na 1 300 m2!

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Viac na www.rodinne-pasy.sk.

   
   
   


   

   
 • 9/2019

  Newsletter Rodinné pasy SEPTEMBER 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter
  Rodinné pasy SEPTEMBER 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v SEPTEMBRI tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme.

  PROGRAM NA SEPTEMBER

  Puppets festival – 31.8.2019,Gašparkovo - Rudnayovo námestie 4, Bratislava

   

  Slnečný festival v Senci - 6. - 7.9.2019, Park oddychu na Hečkovej ulici v Senci Mesto roztancujú umelci, žongléri, bábky rozosmejú malých aj veľkých. Program získate na facebookovej funpage, ktorá sa priebežne zaplní informáciami.

  Tradičný trnavský jarmok 2019 - 5. - 8.9.2019, Trnava Remeselníci, stredovek, koncerty, kolotoče, burčiak, cigánska. To všetko si budete môcť už čoskoro vychutnať v Trnave. Z podujatia vyberáme: Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka, kde sa budú v piatok a sobotu konať šermiarske, tanečné, strelecké, žonglérske predstavenia a interaktívne dobové tábory.

   

   

  Slávnosť hliny - 5. - 7.9.2019, Modra 11. ročník podujatia, ktoré oslavuje hlinu, s ňou späté remeslo, tradíciu i budúcnosť sa bude konať v Modre a keďže mesto nie je veľké, keramikárov a ich výrobky isto neprehliadnete.

  Záver Kultúrneho leta 2019 v Novom Meste - 7.9.2019 Hudobné hviezdy, zábava pre deti aj pôsobivý ohňostroj. To všetko a ešte omnoho viac na Kuchajde! Celodenný program štartuje o 10:00 rodinným dopoludním s množstvom súťaží, atrakcií a cien pre najmenších. Popoludní sa môžete tešiť na tradične bohatý hlavný program so začiatkom o 15:00. Vstup zdarma.

   

   

   

  Miro Jaroš @Rozlúčka s letom pre deti 2019 - 7.9.2019 od 17:00 do 20:00, Amfiteáter Trnava
  Cena vstupenky je 6€, sedenie je voľné. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal, v prípade nevypredania v predpredaja aj na mieste v deň koncertu. Program je určený pre rodiny s deťmi a je vhodný pre deti dobre znášajúcu hlasnú hudbu. Každý návštevník koncertu musí mať vlastnú platnú vstupenku.

  Vedecké chodníčky na hrade Devín - 8. a 21.9. od 16:00 do 17:30
  Hrad Devín nie je významný len svojou históriou, ale aj prírodnými podmienkami a je chráneným územím. Nachádza sa tu niekoľko chránených druhov rastlín a živočíchov. Pozývame vás ich objaviť. Začiatok prehliadky pri pokladni hradu Devín o 16:00 hod., podujatie je v rámci vstupenky na hrad Devín
  TÉMA: 8.9. – Obyvatelia hradu z ríše zvierat, prehliadka hradu z členmi združenia BROZ, 21.9. – Kameň v službách človeka, prehliadka + ukážky vlastností kameňov

   

  Račianske vinobranie 2019 - 13. - 15.9.2019 Môžete sa tešiť na viaceré novinky a na skvelý program, tradičné výstavy, ale aj novú detskú zónu a rôznorodých umelcov na hlavnej scéne. Vystúpi Emma Drobná, Rytmus, Polemic či Ploštín Punk a mnohí ďalší.

  Kids Club - 14.9. od 9:00 do 15:00, Bauhaus Bratislava, téma: výroba draka Všetko potrebné na výrobu dostanete od organizátora zadarmo. Prihlásiť sa dá pomocou formulára na stránke: https://kids.bauhaus.sk/. Kids Club je vhodný pre deti od približne 4 rokov. Deťom pri tvorení pomáhajú skúsené asistentky. Ak sú deti ešte malé, je vhodné, aby im pomáhali aj rodičia.

  Tri prasiatka - 14.9.2019, DPOH Voľné spracovanie na motívy poviedky Sergeja Michalkova. Nesmrteľný príbeh troch prasiatok plný chytľavých pesničiek je tu opäť. Vstupné: 5€, vstupenky si môžete kúpiť v pokladnici divadla alebo na stránke mestskedivadlo.sk.

  Dobrý trh - 15.9.2019 na Panenskej Dobrý trh od roku 2011 oživuje mestský verejný priestor, podporuje malovýrobcov a kvalitné domáce výrobky a produkty rozmanitých kultúr. Okrem stánkov s kvalitnými potravinami, originálnym dizajnom, knihami, doplnkami a oblečením, na Dobrom trhu nájdete mnoho zážitkov – prekvapivé umelecké inštalácie, výnimočné koncerty, workshopy pre deti aj dospelých, stretnutia s kamarátmi a zaujímavými ľuďmi.

   

   

   

  Science workshop - 14.9., 19.10., 17.11. a 14.12.2019 o 9:30 - 11:30, Rodinné centrum Rafael

  Science workshopy sú určené pre deti vo veku od 5 -12 rokov. Vyskladané sú z vedeckých experimentov a edukačných hier určených pre deti. Na workshop je nutné sa vopred prihlásiť, počet miest je limitovaný. Cena: 17€, registrácia: Jana Gočárová 0908 646 750.

   

   

   

   

   

   

   

  Beh Pezinkom - 21.9.2019, Zámocký park, Pezinok

  Podujatie sa začne štartom v parku, beh pokračuje mestom až k vinohradom, ktorých jedinečná atmosféra spolu s vôňou zrejúceho hrozna bežcom vytvoria nezabudnuteľný zážitok. Trasa meria 9 km, zväčša po asfalte. Limitovaný počet bežcov: 600, limitovaný počet detí: 150. Štart detí je o 10:15, registrácia detí pred štartom na mieste. Viac informácií: http://www.behpezinkom.com/sk/beh-pezinkom-2019/propozicie

   

  Nájdite sa so zvieratkom z útulku, Vol.26 - 21.9.2019 od 10:00 do 16:00, Zadné nádvorie OD Aupark

  Prinášame vám skvelú správu! Podujatie Nájdite sa so zvieratkom z útulku bude pokračovať a tak, ak aj vy túžite po 4-nohom miláčikovi, príďte si ho vybrať práve sem. Zvieratká z útulku sa potešia novému domovu.

   

   

   

  Senecký beh okolo Slnečných jazier - IX. ročník - 21.9.2019 o 8:30 - 14:00 IX.ročník Seneckého behu okolo Slnečných jazier je určený pre veľkých aj malých bežcov. Registrácia je už spustená: https://registrace.sportsoft.cz/startlist.aspx?e=1488

  5. Nosičský festival - 22.9.2019 od 10:00 do 18:00, Stará tržnica Pozývame vás na 5-ty jubilejný ročník Nosičského festivalu, ktorý bude oslavou nosenia, dojčenia a rodičovstva.

   

   

   

  Biela noc Bratislava 2019 - 27. - 29.9.2019 Bratislava sa v posledný septembrový víkend opäť rozžiari umením! Nezmeškajte magickú prechádzku mestom v nezvyklom šate a príďte na 5. ročník Bielej noci, najväčšieho medzinárodného festivalu súčasného umenia na Slovensku. Prvýkrát v histórii podujatia si bohatý program a putovanie mestom plným umenia môžete užívať po celý víkend - Biela noc 2019 trvá 3 dni a 3 noci.

   

   

   

  Modranské vinobranie 2019 - 27. - 29.9.2019, Modra Posledný septembrový víkend sa Modra premení na živé centrum tradičných osláv úrody, malokarpatského vinohradníctva a vinárstva. Úcta k tradíciám zmiešaná s modernými prvkami v programe spolu s vynikajúcim burčiakom a vínom vás očarí. Rezervujte si dostatok času na vizuálne i chuťové zážitky, ktoré pre vás v Modre tento rok pripravili na celé tri dni. Pre deti bude pripravených veľa atrakcií a samozrejme kolotoče, cukrová vata, cukrovinky a všakovaké regionálne pochúťky.

  Deň obce Hviezdoslavov 2019 - 28.9.2019 od 9:00 do 22:00 Tentokrát bude tento deň tak trochu iný, než všetky ostatné, ktoré tu boli doteraz. Bude viac hudobný, bude viac umelecký, bude viac diskusný. Bude veľkolepý!

  DLHODOBÉ PROGRAMY

  Kaligrafia = Krasopis, do 22.9.2019, Bibiana

  Výstava o kaligrafii je vlastne výstavou o krasopise. Predstavuje ho tak, ako písmo vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Návštevníci si na tejto výstave budú môcť napísať text v klinovom písme, poskladať obrázkové vety z hieroglyfov alebo si precvičiť ozdobné písanie štetcom či zrezaným perom. V krajine pisárov navštívia hradnú pisáreň, púštny stan arabského pisára i pagodu čínskeho písmomaliara. Pre tých, ktorí ešte nevedia písať, je pripravená naša najznámejšia abeceda - Maľovaná abeceda, ktorú pre deti napísal Ján Smrek. A pokiaľ by sa niektorí chceli s krásnym písaním zoznámiť podrobnejšie, naplánované sú aj tvorivé dielne v ateliéri.

   

  Prevezte sa Vláčikom Záhoráčikom a spoznajte Záhorie

  Záhorská Ves - Plavecké Podhradie: na tejto trase vozí Vláčik Záhoráčik turistov aj cyklistov a odvezie aj vás. Osobná železničná doprava je v prevádzke počas víkendov a sviatkov do polovice októbra. Vláčik jazdí trikrát denne. Súpravu tvorí motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie plus špeciálny vozeň na prepravu bicyklov. Viac info TU: https://www.slovakrail.sk/sk/zahoracik/cestovny-poriadok-zahoracika.html.

   

   

   

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica
  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom - do 31.12.2019, SNG Interaktívna inštalácia venovaná všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou umenia a nemali sa doteraz koho spýtať! Konečne je tu možnosť zoznámiť sa serióznym spôsobom s vývojom výtvarného umenia a spoznať vybrané osobnosti a diela! Profesor Škrečok dejiny umenia vníma inak. Doslova vstrebal koncepcie, fakty i artefakty, aby ich v inteligentnej skratke a priateľsky vyrozprával a prepojil poznanie so zábavou, zbavil návštevníka ostychu pred ikonickými dielami minulosti a vzbudil túžbu dozvedieť sa viac.

  NOVÍ PARTNERI RODINNÝCH PASOV:

  St. Martins Therme & Lodge - zľava pre rodiny s Rodinným pasom 10% na celodennú vstupenku bez vstupu do sauny. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

  Time Travel - nový partner Rodinných pasov, RAKÚSKO Spoznajte historickú Viedeň na vlastnej koži všetkými svojimi zmyslami. Pre držiteľov Rodinných pasov so zľavou 20%. Hodinová, humorná prehliadka vo vašom materinskom jazyku vrátane 5D kina, animatronickej šou, virtuálnej reality, Music Ride a špeciálnych efektov. To všetko na 1 300 m2!

  Cewe fotokniha - 10€ na CEWE fotoknihu od hodnoty 45€ Roces - predajca kolieskových korčúľ - 10% na všetok tovar v predajni + servis FamilyPark - 1€ na každý Rodinný pas

  Papa.sk - 10% na všetko okrem kočíkov, autosedačiek, elektrických vozidiel a nábytku Astraslovakia.sk - 10% na celý sortiment Zdenkatri.sk - 10% na celý sortiment Hovoriace knihy IRS – k objednávke 1 kniha ZADARMO Hotel Agátka s golfovým a jazdeckým areálom - 10% na ubytovanie a 5% na konzumáciu From Globe - organizátor jazykových pobytov - 7% na juniorské pobyty a 5% na pobyty pre kategóriu dospelých študentov

  Vláčik Blaváčik

  Rodinný vĺyet za poznaním, celá trieda na výlete, darček pre seniorov, alebo aj svadba s vláčikom? To všetko sa dá zažiť na tejto červenej mašinke. S Rodinnými pasmi zľava 5%.Viac info na https://www.blavacik.sk/.

  Blue Danube

  BLUE DANUBE TOURS ponúka pre jednotlivcov i skupiny okrem tradičnej prehliadky hlavného mesta aj výlety po Slovensku, ochutnávky vín a plavby po Dunaji. S Rodinnými pasmi zľava 5%.Viac info nahttps://bluedanube.sk/.

   

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo
  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Viac na www.rodinne-pasy.sk.

   
   
   


   

   
 • 8/2019

  Newsletter Rodinné pasy AUGUST 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter
  Rodinné pasy AUGUST 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v AUGUSTE tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme. Zapojte sa tiež do našej novej súťaže o kupón na CEWE FOTOKNIHU v hodnote 50€!

  PROGRAM NA AUGUST

   

  Divadlo pre deti v Starej tržnici – každú sobotu o 11:00, vstup je bezplatný

  Divadelné súbory a predstavenia.

  • 3.8. - Teátro Neline: Rozprávkový domček
  • 10.8. - Divadlo na Hojdačke: Na Zemi dobre mi
  • 17.8. - Teátro Neline: Uštrikovaná rozprávka
  • 24.8. - Divadlo MaKile: Hadík Vadík a časostroj - výlet do minulosti hadik_vadik
  • 31.8. - Divadlo pod hríbikom: Princezná Rozmarínka

   

   

  Hudobný kalendár - 4.8.2019 o 17:00, Nádvorie Miestnej knižnice, Istrijská 6

  Interaktívny koncert pre deti spojený s poznávaním mesiacov v roku. Deti sa zahrajú na malých divadelníkov - tancovaním, spievaním a vybubnujú si “krajšie” počasie. Na Miiných šatách deti nájdu indície ku každému mesiacu a počas koncertu zisťujú, ktorá indícia patrí k danému mesiacu. Tematicky sú tiež použité piesne ku každému mesiacu v roku. Koncert trvá cca 50 min. a je vhodný pre deti od 3 do 10 rokov.

   

   

  divadielka_na_drazdiaku

  Nedeľné divadielka na ždiaku - pri detskom ihrisku v areáli Grand hotel Pressburg o 10:00, vstup voľný.

  PROGRAM:

  • 4.8. Červená čiapočka - Divadlo Alexandra Pallesitza
  • 11.8. Babky ježibabky - Divadlo na vešiaku
  • 18.8. Hlúpe kura - Divadlo JaJa
  • 25.8. Perníková chalúpka - Divadlo pod hríbom

   

   

  leto_v_dubravke

  Kultúrne leto v Dúbravke - PROGRAM PRE DETI

  Pestrý program pokračuje v Dúbravke aj v auguste.

  • 8.8.2019 o 17:00 - Detské popoludnie s Mr. Bubble/Amfiteáter
  • 9.8. o 9:30 - Turnaj v Petanque/Park Pekníkova
  • 17.8. o 16:00 - Beh s najlepším priateľom človeka/Dúbravka - Žatevná 2
  • 24.8. o 10:00 - DAL – Dúbravská atletická mini-liga/Štadión Britishschool

  V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie v daný deň nekoná. Zmena programu vyhradená.

   

   

  Kultúrne leto v Karlovej Vsi - PROGRAM PRE DETI

  Každý pondelok sú pripravené tvorivé dielne alebo divadielka, vhodné pre deti od 3 rokov.

  PROGRAM:

  • 5.8. o 10:00 - Červená čiapočka – Pribišova, pri fontáne
  • 12.8. o 10:00 - Ateliér Grey, Drotárske remeslá, Nám. sv. Františka: deti s rodičmi si vytvoria drôtené srdiečka a iné motívy vypletené s korálikmi.
  • 19.8. o 10:00 - Ateliér Grey, Škola sa blíži. Pribišova, pri fontáne: deti s rodičmi si spolu vytvoria stojan na ceruzky, vypletaný farebnými prírodnými motúzikmi.
  • 26.8. o 10:00 - Divadlo pod hríbikom: Jurko a princezná, Nám. sv. Františka

  Vždy dopoludnia sa okrem toho môžete dozvedieť aj všetko, čo vás zaujíma a chceli by ste vedieť o Rodinných pasoch – zľavovej karte pre všetky rodiny s trvalým bydliskom v Bratislavskom samosprávnom kraji. Dovidenia!

   

   

  permonik

  Pezinský Permoník - 9. - 11.8.2019, Dom Kultúry Pezinok

  Geopark Malé Karpaty skrýva mnohé tajnosti. Jednou z nich, je aj mýtami opradená bytosť permoník. Nechajte sa vtiahnuť do sveta krásnych minerálov, fosílii, drahých kameňov a šperkov. Bohatý sprievodný program je pripravený pre všetkých.

  Začiatok: 1. deň o 12:00, 2. deň o 9:00, 3. deň o 10:00.

   

   

  "Slovenské dni” v Národnom parku v roku 2019, Rakúsko - 10.8 2019, začiatky prehliadok v slovenčine o 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30 a 16:30

  Prehliadka výstavy "DonAUräume” so slovenským sprievodcom. Miesto stretnutia: zámok schlossORTH, dĺžka prehliadky so sprievodcom - 1 hod. Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a zámockého ostrova s podvodnou pozorovateľňou. Zľavnené vstupné.

   

   

  leto_s_BBD

  Letodivy – letné predstavenia a koncerty Bratislavského bábkového divadla

  Bratislavské bábkové divadlo nezaháľa a pre malých i veľkých návštevníkov na dva augustové štvrtky pripravilo program v unikátnych priestoroch divadelnej záhrady na Škultétyho ulici číslo 5 (bočný vchod Istropolisu). Zoberte si so sebou napríklad deku, piknikový kôš plný jedla, ale hlavne dobrú náladu!

  PROGRAM:

  • 15.8. o 18:00 – Zaseknutá bundička
  • 22.8. o 18:00 – RozKrávka

   

   

  DLHODOBÉ PROGRAMY

   

   

  Kaligrafia = Krasopis, do 22.9.2019, Bibiana

  Výstava o kaligrafii je vlastne výstavou o krasopise. Predstavuje ho tak, ako písmo vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Návštevníci si na tejto výstave budú môcť napísať text v klinovom písme, poskladať obrázkové vety z hieroglyfov alebo si precvičiť ozdobné písanie štetcom či zrezaným perom. V krajine pisárov navštívia hradnú pisáreň, púštny stan arabského pisára i pagodu čínskeho písmomaliara. Pre tých, ktorí ešte nevedia písať, je pripravená naša najznámejšia abeceda - Maľovaná abeceda, ktorú pre deti napísal Ján Smrek. A pokiaľ by sa niektorí chceli s krásnym písaním zoznámiť podrobnejšie, naplánované sú aj tvorivé dielne v ateliéri.

   

   

  vlacik_zahoracik

  Prevezte sa Vláčikom Záhoráčikom a spoznajte Záhorie

  Záhorská Ves - Plavecké Podhradie: na tejto trase vozí Vláčik Záhoráčik turistov aj cyklistov a odvezie aj vás. Osobná železničná doprava je v prevádzke počas víkendov a sviatkov do polovice októbra. Vláčik jazdí trikrát denne. Súpravu tvorí motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie plus špeciálny vozeň na prepravu bicyklov. Viac info TU: https://www.slovakrail.sk/sk/zahoracik/cestovny-poriadok-zahoracika.html.

   

   

  TRH_logo

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica

  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

   

   

  NOVÍ PARTNERI RODINNÝCH PASOV:

   

   

  Cewe fotokniha - 10€ na CEWE fotoknihu od hodnoty 45€

  Roces - predajca kolieskových korčúľ - 10% na všetok tovar v predajni + servis

  FamilyPark - 1€ na každý Rodinný pas

  Papa.sk - 10% na všetko okrem kočíkov, autosedačiek, elektrických vozidiel a nábytku

  Astraslovakia.sk - 10% na celý sortiment

  Zdenkatri.sk - 10% na celý sortiment

  Hovoriace knihy IRS – k objednávke 1 kniha ZADARMO

  Hotel Agátka s golfovým a jazdeckým areálom - 10% na ubytovanie a 5% na konzumáciu

  From Globe - organizátor jazykových pobytov - 7% na juniorské pobyty a 5% na pobyty pre kategóriu dospelých študentov

   

   

  Nezabudnite:

   

   

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

   

   

  POZOR SÚŤAŽ

   

   

  cewe_fotokniha

  Vyhrajte CEWE FOTOKNIHU!

  Leto je plné spomienok a tak sme pre Vás pripravili súťaž o kupón na CEWE FOTOKNIHU v hodnote 50 €. Súťažná úloha je: napíšte nám do komentára na našom Facebooku - https://www.facebook.com/RodinnePasysk/, čo najkrajšie ste už počas tohto leta zažili alebo videli. Súťaž trvá od 22. do 30.7.2019. Ak používate na Facebooku nick/prezývku, napíšte nám prosím k svojmu komentáru aj Vaše meno, ktorým ste sa registrovali, aby sme Vás vedeli dohľadať v systéme. Žrebovanie víťaza a overenie údajov v systéme sa uskutoční 30.7.2019, meno víťaza následne oznámime na našom Facebookovom profile a výhercu budeme kontaktovať.

  Informácie o ďalších zľavách nájdete na našej stránke http://www.rodinne-pasy.sk.
   
   
   


   

   
 • 7/2019

  Newsletter Rodinné pasy JÚL 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter
  Rodinné pasy JÚL 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v máji tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov. Ich zoznam sa pre vás snažíme neustále rozširovať.

  letodivy

  Letodivy – letné predstavenia a koncerty Bratislavského bábkového divadla

  Potešte sa rozprávkou pre malých a skvelým koncertom pre dospelých. Prvá letná sezóna Bratislavského bábkového divadla sa bude konať v unikátnych priestoroch divadelnej záhrady na Škultétyho ulici číslo 5 (bočný vchod Istropolisu). Zoberte si so sebou deku či piknikový kôš, ale hlavne dobrú náladu!

  4. júl o 18:00 – PESNIČKOHRY S MIROM JILOM (koncert a hry pre rodičov a deti)

  11. júl o 18:00 – Hanička bez rúk (inscenácia pre deti)

  18. júl o 18:00 – Noemova archa alebo Nezabudni na slona (inscenácia pre deti)

  18. júl o 19:00 – MARTIN GEIŠBERG (koncert)

  25. júl o 18:00 – Osmijankove rozprávky o princeznách (inscenácia pre deti)

  Ríbezľový Devín 2019 - 6.7.2019 od 10:00 do 21:00, pod Hradom Devín

  4. ročník kulinárskeho podujatia propaguje tradíciu pestovania ríbezlí a výroby kvalitného ríbezľového vína v Devíne. Okrem predaja a degustácie ríbezľových vín bude na predaj aj ovocie, džemy, sirupy, bublanina a iné pečené dobroty, zmrzlina, dreň a pod. Súčasťou rôznorodej gastronómie bude bohatý program.

  slovenskedni

  "Slovenské dni” v Národnom parku v roku 2019, Rakúsko - 5. a 27.7. 2019, začiatky prehliadok v slovenčine o 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30 a 16:30

  Prehliadka výstavy "DonAUräume” so slovenským sprievodcom. Miesto stretnutia: zámok schlossORTH, dĺžka prehliadky so sprievodcom - 1 hod. Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a zámockého ostrova s podvodnou pozorovateľňou. Zľavnené vstupné.

  kasiopeafest

  Divadelný Festival Kasiopeafest 2019 - 5.7. od 17:00 do 7.7.2019 - 21:00, Kaštieľ Budmerice

  Do Budmeríc prídu divadelníci zo všetkých kútov Slovenska, aj zo zahraničia. Festival sa začne v piatok a predstavenia potrvajú až do nedele. Hrať sa bude aj v noci. Predstavenia sú pripravené pre každého diváka. Mimo divadelných súborov zahrajú aj hudobné kapely. Vstupné je dobrovoľné.

  Rytieri na Devíne - 6.7.2019 od 10:00, Hrad Devín

  Po prvýkrát sa ponoríme do čias uhorsko – tureckých vojen, ktoré mali svoje tienisté, aj svetlé stránky. Keďže májové počasie organizátorom neprialo, budete si môcť teraz v júli užiť niekoľko premiér. Program: úvodný otvárací ceremoniál: ukážka tureckej vojenskej elity, “Hrdinovia protitureckých bojov” – emotívna spomienka plná šermu venovaná skutočným osobnostiam našej histórie, orientálne tance, predstavenie “Môj tatko”, kúzelník Ivan, Uhorský rytiersky turnaj, recitál renesančnej, uhorskej a tureckej hudby a poézie. 19:00 – uzavretie hradu. Počas celého dňa sa môžete zabaviť v dobovej strelnici, mučiarni, povoziť svoje ratolesti na živom či drevenom koni, občerstviť sa v orientálnej čajovni alebo si kúpiť niečo pekné v stánku u remeselníkov.

  VegDay - Červený Kameň - 6.7.2019 od 9:00 do 22:00, Hrad Červený Kameň

  Zaujímaš sa o zdravý životný štýl? Máš rád vegánske, resp. vegetariánske jedlo? Hovorí ti niečo EKO oblečenie alebo BIO kozmetika? Rád uvoľníš svoje telo pri joge a dychových cvičeniach? Tak potom neváhaj a príď! Čaká ťa bohatý sprievodný program vhodný pre všetky vekové kategórie.

  Na Zemi, dobre mi, Divadlo na hojdačke, 8.7.2019 o 10:00

  …vesmírna loď z ďalekej planéty má problém… may day, may day… havaruje priamo do lesa… No, do lesa… Na skládku medzi stromy, kde kedysi býval les. Podarí sa našim vesmírnym kamošom pomôcť zvieratkám v lese a opraviť loď na návrat domov? Trvanie: 40-45 minút, pre deti: 3-10 rokov.

  ROZPRÁVKOLAND 2019 - 13.7.2019, Červený Kameň

  2. ročník najväčšieho rodinného festivalu prinesie na Hrad Červený Kameň opäť so sebou veľa zábavy a koncertov obľúbených spevákov. Prídu: Miro Jaroš, Paci Pac, MiOli, Dúhalka a ďalší.. Nebudú chýbať atrakcie pre deti, animácie, maľovanie na tvár, divadielka a tanečné workshopy.

  piknik

  PikNik na zámku - 14.7.2019 o 13:30, Smolenice

  Vychutnajte si nedeľu plnú pohody a zábavy pre celú rodinu! Letným popoludním vás budú sprevádzať detské predstavenia, dobrá hudba, vôňa kulinárskych dobrôt a zaujímavá ponuka sprievodných aktivít. To všetko na nádvorí čarovného Smolenického zámku.

  Princezná s dlhým nosom - 15.7.2019 o 10:00, Divadlo Koráb z Brna, Medická záhrada, vstup je voľný

  Rozprávka o tom, ako neposlušnú princeznú postihla nejedna pohroma – narástli jej uši ako lopúchy, jelenie parohy a nos dlhý 40 metrov. S takým nosom si užije zábavu

  po celom okolí! Pre deti od 3 do 10 rokov. Účinkujú: 2 herci, bábka veveričky v nadživotnej veľkosti a bábka princeznej v životnej veľkosti s nosom dlhým 40 metrov.

   

  TŮDLE A NŮDLE - 22.7.2019 o 10:00 - Divadlo facka z Brna, Medická záhrada

  O dvoch klaunoch, ktorí utekajú z cirkusu a zakladajú si spoločne s deťmi svoj vlastný. Predstavenie je založené na cirkusových zručnostiach, improvizácii a vzájomnej interakcii s deťmi. Deťom sa otvára možnosť zoznámiť sa s cirkusovým a divadelným umením. Trvanie: 50 minút, pre deti: 3-10 rokov. Vstup zdarma.

  Devínske rozprávky - 28.7.2019 o 15:00, Hrad Devín

  Kto by nemal rád dobrú náladu, rozprávkové bytosti a veselé príbehy? Na hrade Devín o nič z toho nebude núdza. Pre šikovné ruky sú prichystané aj tvorivé dielne.

  Pozor, nálezisko príbehov! - 31.7.2019 O 11:00, Bibiana

  Izba čítania umožní deťom vstúpiť do priestoru príbehov, zorientovať sa v ňom a pomocou objektov a exponátov skúmať ich vznik, čo im predchádzalo a čo sa do príbehov dostalo a prečo. Deti budú pokračovať aj v objavovaní významov symbolického jazyka a jeho použití vo vlastných príbehoch. Program je vhodný pre deti od 5 do 16 rokov.

  DLHODOBÉ PROGRAMY

  kaligrafia

  Kaligrafia = Krasopis, do 22.9.2019, Bibiana

  Výstava o kaligrafii je vlastne výstavou o krasopise. Predstavuje ho tak, ako písmo vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Návštevníci si na tejto výstave budú môcť napísať text v klinovom písme, poskladať obrázkové vety z hieroglyfov alebo si precvičiť ozdobné písanie štetcom či zrezaným perom. V krajine pisárov navštívia hradnú pisáreň, púštny stan arabského pisára i pagodu čínskeho písmomaliara. Pre tých, ktorí ešte nevedia písať, je pripravená naša najznámejšia abeceda - Maľovaná abeceda, ktorú pre deti napísal Ján Smrek. A pokiaľ by sa niektorí chceli s krásnym písaním zoznámiť podrobnejšie, naplánované sú aj tvorivé dielne v ateliéri.

   

  zahorcik

  Prevezte sa Vláčikom Záhoráčikom a spoznajte Záhorie

  Záhorská Ves - Plavecké Podhradie: na tejto trase vozí Vláčik Záhoráčik turistov aj cyklistov a odvezie aj vás. Osobná železničná doprava je v prevádzke počas víkendov a sviatkov do polovice októbra. Vláčik jazdí trikrát denne. Súpravu tvorí motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie plus špeciálny vozeň na prepravu bicyklov. Viac info TU: https://www.slovakrail.sk/sk/zahoracik/cestovny-poriadok-zahoracika.html.

   

  velkahomola

  Veľká homola má novú rozhľadňu

  Starú rozhľadňu po 16 rokoch demontovali a v novembri 2018 ju nahradila nová. Veľká homola (709 m n. m.) je najvýraznejším vrcholom východnej strany južnej časti Malých Karpát. Túra sem nie je veľmi náročná, z rozhľadne uvidíte Malé Karpaty, Veľkú Fatru, Tríbeč i rakúske Alpy. Meria 20,4 m, má 6 podlaží a 120 schodov.

   

  jogaasana

  Joga vonku s Ásanou - Medická záhrada, za detským ihriskom, vedľa sochy vpravo, v utorok od 7:30 do 8:30 a od 18:00 do 19:15, vo štvrtok od 7:30 do 8:30 a od 18:00 do 19:15 (od 2. mája do 29. augusta 2019)

  Chcete spojiť príjemné s užitočným? Príďte sa s deťmi zahrať do Medickej záhrady a kým bude jeden z vás bdieť nad deťmi, druhý si môže zacvičiť. Joga s Ásanou je určená začiatočníkom aj skúseným. Cvičí sa za pekného počasia. Prineste si podložky na cvičenie a vodu. Cena – dar, 4€ ranné cvičenia 60 minút

  5€ večerné cvičenie 75 minút. Kontakt: vlado.wagner@asana.sk.

   

  Súčasná slovenská ilustrácia - do 28.7.2019, Bibiana

  Nominačná výstava na BIB 2019 prezentuje diela slovenských ilustrátorov. Príďte sa i vy pokochať tým najlepším, čo naši ilustrátori za ostatný rok vytvorili a odhaľte krásu ich príbehov svojim deťom. 27. Bienále ilustrácii Bratislava bude na Bratislavskom hrade na druhom poschodí v dňoch 25.10. 2019 - 6.1.2020.

  trhpiacmarkt

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica
  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  bratislava - inline 2019 počas letných prázdnin - 19.7. a 26.7.2019

  Podujatie nie je súťaž, účasť je bez registrácie a zdarma. Trasy podujatia merajú od 9 do 12 km, jazda trvá 70-90 minút. Súčasťou podujatia je aj tzv. miniBIL - podujatie pre deti od 2 do 8 rokov. Je to jazda na kolieskových korčuliach, odrážadlách, bicykloch, kolobežkách. Konajú sa pred večernými jazdami bratislava-inline a deti jazdia po určenom okruhu veselo, s hudbou, s darčekmi pre deti, s rodičmi aj inštruktormi. Akcia je zdarma a bez registrácií, stačí prísť a jazdiť. Pre deti sú pripravené motivačné odmeny, pitný režim aj sprievodné podujatia. V prípade dažďa sa akcia nekoná. Rozhodnutie o prípadnom zrušení jazdy a všetky ostatné aktuálne informácie o každej jazde nájdete na http://www.bratislava-inline.sk/.

  Nepremeškajte:

  dennetabory

  Zľava 10% na denné tábory s Dennetabory.sk

  Bunkre odvahy, Dobrodružní indiáni, Einsteinovi učenci, Farebný FOTO svet... to je len krátka ukážka toho, na čo všetko sa môžu deti v lete tešiť ak ich prihlásite do niektorého z táborov, ktoré sú v ponuke Denných táborov. Tábory sú určené deťom rôznych vekových kategórii a aj rôzne tematicky ladené, aby si každý vybral to, čo ho najviac zaujíma. Celú kompletnú ponuku si môžete prezrieť na stránke www.dennetabory.sk, kde nájdete bližšie informácie o programe, mieste konania tábora a termínoch turnusov, ako aj referencie a zoznam animátorov. Vyberte si aj vy z ponuky Denných táborov a s Rodinnými pasmi si uplatnite zľavu 10%.

  fromglobe

  LAST MINUTE JAZYKOVÝ POBYT v Anglicku so zľavou 13% od FROMGLOBE

  Chcete, aby sa vaše dieťa zdokonalilo v angličtine a zároveň mu chcete dopriať nevšedný zážitok? Zážitok, ktorého súčasťou je návšteva zahraničia, poznávanie cudzej kultúry, nové priateľstvá? Máme pre vás lákavú ponuku!

  Juniorský jazykový pobyt je určený deťom od 9 do 17 rokov. Účastníci strávia nezabudnuteľný čas na Bradfield College neďaleko krásneho a históriou dýchajúceho anglického Oxfordu.

  V skupine 15 detí sú ešte aktuálne voľné 3 miesta. Študenti v skupine sprevádza počas celého pobytu skupinový líder, ktorý ich dovedie až do campusu, kde sa zaregistrujú, zvítajú a ubytujú. Deti najprv absolvujú vstupný test na základe ktorého ich potom rozdelia do skupín podľa jazykovej úrovne. V skupinách budú deti z celého sveta, čo im pomôže ešte viac zdokonaliť sa v cudzom jazyku.

  Lekcie sú vedené hravým a zábavným spôsobom tak, aby udržali pozornosť a zaktivovali študenta. Pobyt je predovšetkým zameraný na komunikáciu a používanie angličtiny v praxi. Druhou fázou zdokonaľovania sa v jazyku sú spoločenské voľnočasové aktivity a výlety pri ktorých deti nadviažu nové kontakty a priateľstvá.

  KDE?

  Bradfield College, Berkshire, Anglicko

  KEDY?

  od 16.7. do 30.7.2019

  V cene je zahrnuté: kurz, ubytovanie, trasfery, plná penzia, 4 výlety a vstupenky a preprava na všetky plánované aktivity.

  Letí sa v spojení Bratislava - London Luton a späť. Ceny leteniek sú momentálne na úrovni 200€ so všetkými poplatkami.


  O škole

  Bradfiedld College, založená v roku 1850, je rozsiahly Campus kde sa všetko odohráva na jednom mieste. Škola, ubytovanie, stravovanie, množstvo športových aktivít, vonkajšie i vnútorné tenisové kurty, krytý bazén, 9-jamkové golfové ihrisko, tanečné štúdio, veľká športovú hala, komfortné spoločné a socializačné miestnosti. Na všetky deti dohliada tým vyškolených profesionálov a slovenský líder. Campus je strážený bezpečnostnou službou, a disponuje vlastným doktorom v prípade potreby. V prípade záujmu je možné doobjednať kurzy tenisu, golfu či jazdenia na koni.

  Držitelia Rodinných pasov si môžu uplatniť zľavu 13% čo je 255€ a za pobyt tak zaplatia 1695€ z pôvodných 1950€.


  Všetky podrobné informácie nájdete na stránke:

  http://fromglobe.com/sk/junior/bradfield-college-10-17/

  ALEBO ich získate tu: info@fromglobe.com

  +421 949 443 887


  taneckosorinova

  Tanečný víkend s Mirkou Kosorínovou

  https://smiemprosit.sk/novinky/tanecny_vikemd_s_mirkou_kosorinovou/

  Dámy nepremeškajte jedinečný víkend plný tanca a zábavy v RESIDENCE HOTEL & CLUB DONOVALY****
  ktorý je známy svojimi jedinečnými službami pre hostí.

  Mirka Kosorínová si tento víkend pripravila so svojou tanečnou školou “ Smiem prosiť?“ široký výber tanečných štýlov ktoré Vás pod vedením skúsených odborníkov naučí tancovať.

  Pre dámy bude pripravená prednáška ako sa správne starať o pleť s odborníčkou zo Sothys Paris.

  Príjemným spestrením dňa bude večera pod hviezdami. Kto nebude chcieť nechať ratolesti doma, bude o ne postarané v MOMO detskom kútiku.

  Po dni plnom tanca si každý nájde oddych v ayurvédskom wellness centre alebo pri poháriku dobrého vínka na letnej terase.

  CENA pobytového balíku je – 289 Eur

  V cene nieje zahrnutý miestny poplatok 1 Eur/ osoba/ deň

  Viac informácií na recepcii hotela +421 917 432 511
  reception@residencehotel.eu

  www.residencehotel.eu

  Hotel piatich zmyslov ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších návštevníkov.

  retrokids

  Ročné členstvo v RETRO KIDS

  http://retrokids.sk/2019/06/17/rocne_clenstvo_retro_kids/

  Milí naši verní ale aj noví návštevníci!

  Na leto sme si pre Vás pripravili mimoriadnu akciu. Počas mesiacov Júl a August si môžete zakúpiť Ročné členstvo RETRO Kids za zvýhodnenú cenu 99,- Eur (149,-Eur)

  Okrem neobmedzeného vstupu do nášho detského zábavného centra na Vás čaká množstvo zliav a vecný darček od našich partnerov.

  Nech sa páči nahliadnite a nepremeškajte túto jedinečnú limitovanú ponuku..

  Neobmedzený vstup 

  do priestorov detského centra (kútika), pravidelné aktivity : tvorivé dielne, maľovanie na tvár, rozprávkové popoludnia a i.

  parkovanie

  pre rodičov (počas celého pobytu dieťaťa v klube) zdarma!

  15% zľava 

  na detské oslavy

  10% zľava

   na krúžky RETRO kids ( hudobná, výtvarná výchova, angličtina pre deti a i.) a tanečnej školy “ Smiem prosiť?“ – Mirky Kosorínovej

  10% zľava

   na bistro/bar a  v Pizzérii U Žirafky

  10% zľava

   na službu „opatrovanie detí“ v priestoroch RETRO Kids

  10% zľava

   na denné tábory

  10% zľava

   na podujatia ( Halloween, Mikuláš, Deň detí, divadielko, kúzelník..)

  10% zľava

   do športového centra RETRO Sport & Wellness pre rodičov

  10% zľava

   v detskom kaderníctve COPČEK v OC RETRO

  7% zľava

   v predajni detskej obuvi Blowball for kids v OC RETRO

  5% zľava

   v predajni BABENO v OC RETRO

  BUPI

   kozmetický balíček pre dieťatko (prípadne mamičku)


  pizzazirafka

  2 + 1 PIZZA ZDARMA v Pizzérii u Žirafky počas celého leta

   v priestoroch detského centra RETRO Kids.  na 2. poschodí OC RETRO.

  Čujte všetky ušká, nakŕmime hladné brušká 


  retrosport

  Letné členstvo v RETRO Sport & Wellness

  Chceš si otestovať, či je práve naše športové centrum pre Teba to pravé? Neviaž sa na celý rok a kúp si členstvo len na LETNÚ SEZÓNU / jún- september/. FitnessWellness alebo Skupinové cvičenia na leto máš od nás len za 119 eur! Viac info. na hamzova@retrosport.sk alebo na recepcii Retro Sport & Wellness.

   

  http://www.retrosport.sk/2019/05/letne-clenstvo-v-retro-sport/

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!


  POZOR SÚŤAŽ

  Sledujte náš facebookový profil https://www.facebook.com/RodinnePasysk/ a už čoskoro tam nájdete výzvu k novej súťaži.

  Informácie o ďalších zľavách nájdete na našej stránke http://www.rodinne-pasy.sk.
   
   
   


   

   
 • 6/2019

  Newsletter Rodinné pasy JÚN 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter Rodinné pasy JÚN 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v máji tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov. Ich zoznam sa pre vás snažíme neustále rozširovať.

  Apponyiho Juniáles 2019 - 1.6.2019 o 10:00 – 00:00, kaštieľ Malinovo

  Program: 10:00 - otvorenie areálu, 10:00 - 13:00 - cesta rozprávkovým lesom,
  od 10:00 - atrakcie pre deti celý deň ZADARMO (nafukovací hrad, gladiátor aréna, sumo aréna, trampolína, maľovanie na tvár, kone), 13:00 Tanečný súbor Margarétka, 14:00 Bratislavské Bábkové Divadlo, 15:00 Kúzelnícka show Peter Šesták, 16:00 Žonglér a zabávač Slížo, 17:30 PACI PAC, 18:30 Salamander 80's Orchestra. Akcia sa koná pod záštitou BSK.

  Ruže 2019 – Medzinárodná výstava ruží - 1. a 2.6.2019 o 10:00, Ivanka pri Dunaji

  Rok 2019 sa nesie v duchu spomienky na 100. výročie tragickej havárie pri ktorej zahynul armádny generál Milan Rastislav Štefánik. 2. ročník Medzinárodnej výstavy ruží sa preto bude niesť v duchu ciest a krajín, ktoré M.R. Štefánik navštívil.

  Cesta rozprávkovým lesom - 2.6.2019, 9:00 – 14:00, Smolenice

  Pri príležitosti MDD pozývame všetky deti a rodičov na tradičnú Cestu rozprávkovým lesom. Na ceste krásnym prostredím smolenickej prírody stretnete mnoho rozprávkových bytostí, ktoré vás budú sprevádzať pri plnení úloh. V cieli na zámku bude deti čakať zaslúžená sladká odmena a kráľovská rodina.

  Tajný denník Adriana Mola - 3.6.2019 o 19:00, hrá Divadlo LUDUS v Štúdiu L+S

  Adrian Mole je obyčajný chlapec v neobyčajnom veku. Na prahu puberty zisťuje, že má hneď niekoľko problémov. Je jedináčik, dostáva nemožné darčeky a pravidelné akné. Ešteže je čerstvo zamilovaný. To je len kúsok zaujímavého príbehu chlapca, na ktorý vás pozývame. Čas: 70 min., pre deti od 11 rokov. ZĽAVA s Rodinnými pasmi 20%.

  Medvedica Bike Tour 2019 - 16.6.2019, Bratislava - Petržalka

  Pretekov sa môžu zúčastniť všetky deti do 12 rokov. Pre najmenších (do 5 rokov) je pripravená kategória ODRÁŽAČI. Séria MBT 2019 je bodovaná. Každý pretekár získa medailu a prví traja víťazi kola aj trofeje a vecné ceny. Celkoví víťazi série MBT 2019 budú vyhlásení na poslednom preteku a získajú “špeciálne trofeje”, navyše bude usporiadaná tombola, kde bude hlavná výhra detský bicykel! Výška štartovného: 5€ pri online registrácii spojeného s online platbou (najneskôr 4 dni pred pretekom), 10€ pri registrácii na mieste konania preteku.

  DogDays - festival psích športov 2019 - 8. - 9.6.2019 od 9:00 do 18:00, Závodisko, š.p., Bratislava

  Na mieste si môžete zaobstarať rôzne dobroty pre vašich štvornoháčov, hračky či výstroj. Príďte sa zapojiť do súťaží! Vašu kreativitu opäť preverí kostýmová šou, krásu a súhru s labkáčom budete môcť predviesť na výstave psov bez PP – Super pes, spoločne zdolajte prekážkovú dráhu, či ďalšie skvelé súťaže. Pre najmenších bude opäť pripravená lanová dráha a ďalšie atrakcie.

  Kids Club - 8.6.2019 od 9:00 do 15:00, Bauhaus Bratislava

  Budú sa vyrábať grilovacie kliešte a náramky! Všetko potrebné na výrobu dostanete od organizátora zadarmo. Prihlásiť sa dá pomocou formulára na stránke: https://kids.bauhaus.sk/. Kids Club je vhodný pre deti od približne 4 rokov. Deťom pri tvorení pomáhajú skúsené asistentky, prípadne rodičia.

  Častovský Cyklookruh - 8.6.2019, 10:00 - 19:00, Červený Kameň

  Cykloturistika vhodná pre všetkých fanúšikov cyklistiky, 5 km trať pre deti v okolí Červeného Kameňa, 20 km a 35 km vo zvernici Biela skala, dajú sa prejsť na horskom aj trekingovom bicykli, bohatý bufet, tombola, sprievodný program. Umývanie bicyklov a základný servis sú samozrejmosťou. Viac info u usporiadateľa - Usporiadateľ: BTC ČASTÁ.

  Devínsko-Novoveské HODY 2019 - 8.6.2019 od 15:00 do 9.6. - 20:00, Vápencová ulica , Devínska Nová Ves

  Čaká vás bohatý program a kvalitná gastrozóna. Program: King Shaolin, Robo Papp, Salamander band, Maroš Bango, skupina Pavúci, minidisco šou, kúzelník a mnoho dalšieho. Súčasťou hodov bude Festival slovenskej národnej piesne.

  Deň detí na Kuchajde - 9.6.2019, 14:00 - 19:00

  Najväčšia detská párty, akú kedy Kuchajda zažila! Program: PACI PAC, SUPERDETI a Barbora Rakovská Krajčírová, HANIČKA A MURKO, nafukovacie atrakcie, vozenie na poníkoch, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, detská tombola a množstvo prekvapení. To všetko zdarma.

  Levanduľový Festival na Obchodnej - 10.6. od 10:00 - 16.6.2019 do 18:00

  Pozývame vás na ďalší ročník Levanduľových trhov v Bratislave. Vstup je samozrejme voľný a čaká na vás aj bezplatná tombola. Môžete sa tešiť na predajcov, výrobcov a pestovateľov nie len zo všetkých kútov Slovenska, ale aj na našich susedov.

  "Slovenské dni” v Národnom parku Orth, Rakúsko - 15.6. 2019

  Mimoriadna ponuka pre návštevníkov zo Slovenska, začiatky prehliadok v slovenčine o 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30 a 16:30. Prehliadka výstavy "DonAUräume” bude so slovenským sprievodcom + k dispozícii bude informačný materiál v slovenčine. Miesto stretnutia: zámok (schlossORTH) - vstupná hala, dĺžka prehliadky so sprievodcom: cca. 1 hod. Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a zámockého ostrova s podvodnou pozorovateľňou. Celková dĺžka pobytu: min. 2,5 hodiny.

  Bratislavský knižný festival (BRaK) - 14. - 16.6.2019, Nová Cvernovka

  Hlavná časť festivalu sa bude konať po prvýkrát v priestoroch Novej Cvernovky, kde bude prebiehať nie len predajná výstava kníh, ale aj viacero podujatí v podobe výstav, diskusií, tvorivých dielní a nebudú chýbať ani vynikajúce hudobné koncerty. BRaK opäť predstaví to najlepšie z tvorby spisovateľov, ilustrátorov, knižných grafikov a typografov zo Slovenska a okolitých krajín.

  DOD na lodi Šturec - 15.6.2019, 10:00 - 17:00, Zimný prístav Bratislava

  Keďže plavidlo je v rekonštrukcii, je nutné dodržať nasledujúce opatrenia: vstup v pevnej obuvi a deti do 12 rokov musia byť v sprievode dospelej osoby. Organizované vstupy pre návštevníkov - bránou do Zimného prístavu, z Pribinovej ulice č. 7, pod mostom Apollo, vždy v celú hodinu: 10:00, 11:00, 14:00, 15:00, 16:00. Keďže kapacita lode je obmedzená, je možné sa zaregistrovať sa na muzeumdopravy@stm-ke.sk . Vstup voľný.

  Stredovek v Sade II - 15.6.2019, 9:00 - 18:00, Sad Janka Kráľa, Bratislava

  Príďte si užiť atmosféru stredoveku do Sadu Janka Kráľa! Môžete sa tešiť na historické stanové tábory, rekonštrukciu stredovekej bitky, šermiarske turnaje a vystúpenia, dobové remeslá a množstvo inej zábavy. Okrem turnaja skupín či jednotlivcov budú historickí nadšenci medzi sebou zápoliť pri hraní stredovekej hry soule. Vstup voľný.

  Burizóna - 15.6.2019, 9:00 - 15:00, Stará tržnica

  Príďte ochutnať to najlepšie, čo sa urodilo v dielňach originálnych handmade tvorcov a dizajnérskych značiek. Burizóna sa bude konať počas obľúbeného potravinového trhu, na ktorom môžete nájsť kvalitné a s láskou vytvorené produkty.

  ROZPRÁVKOVÁ MODRA 2019! - 21. - 23.6.2019, Modra

  Bábky od výmyslu sveta, divadlo v rozmanitých formách, rozprávkové príbehy hrané, čítané, no aj do detailu preskúmané. To všetko bude súčasťou prvého letného víkendu, ktorý môžete aj vy prežiť v prostredí parku pri jazierku, v Letnej čitárni pri Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra aj priamo v ňom, v Historickej radnici a v Kine Mier.  3. Lavendelfest in Parndorf - 22.6.2019, 9:00 – 21:00, Parndorf

  Prežite celý deň v krásnom prostredí levanduľových polí v susednom Rakúsku. Na tomto levanduľovom festivale sa budete môcť nechať odfotografovať profesionálnou fotografkou Monikou Aminger (15€/fotografia formát 13x18 na mieste) a zúčastniť sa rôznych workshopov. Pripravený je aj program pre deti.

  Stredoveký festival Vrakuňa 2019 - 22.6.2019 od 9:00 do 18:00, Lesopark Vrakuňa, Bratislava

  Nie každý to vie, no história tejto mestskej časti siaha až do stredoveku. Pozývame vás preto na stredoveké oslavy jej založenia. Dobové tábory vám priblížia ako vyzeral život v stredoveku, či už u chudobnejších poddaných, bojovníkov ale aj u majetných šľachticov. Súčasťou programu bude rytiersky turnaj, hudobné vystúpenia, stredoveké tábory a vrcholom celého programu bude rekonštrukcia stredovekej bitky. Vstup voľný.

  Healthy run - Bratislava - 22.6.2019, štart o 15:00, Eurovea

  Ide o nesúťažný beh, kde je najpodstatnejší pohyb a úsmev. Organizátori preto privítajú aj chodcov, cyklistov a rodičov s kočíkmi. Trať je dlhá 10 km. Pripravené budú aj diagnostické merania. REGISTRÁCIA: Eurovea, pri soche Štefánika od 14:00, ŠTARTOVNÉ: dospelý 5€ s dieťa do 15 rokov 3€, V CENE ŠTARTOVNÉHO je okrem iného aj kovová medaila garantovaná pre prvých 200 zaregistrovaných a pitný režim. Celý výťažok bude venovaný na charitu. Cieľom projektu je symbolicky prepojiť mestá naprieč Slovenskom. V Banskej Bystrici sa bežalo 19.5., Healthy run v Košiciach sa bude konať 5.10.2019.

  Festival zabudnutých remesiel 29. - 30.6. 2019, Hrad Červený Kameň

  Festival zabudnutých remesiel vás vtiahne do pravej stredovekej atmosféry. O vašu pozornosť budú bojovať stredovekí remeselníci, ktorí podľa tradičných techník zhotovujú originálne stredoveké predmety, bohabojní rytieri či usmievaví tanečníci.  DLHODOBÉ PROGRAMY

   

  Malí dizajnéri – do 9.6.2019, Bibiana dom umenia pre deti

  Výstava reaguje na blížiace sa výročie založenia školy známej pod menom Bauhaus a prenesie malých návštevníkov do obdobia 20. rokov 20. storočia. Jednotlivé miestnosti výstavy predstavujú niektoré oblasti tvorby, ktoré táto škola výrazne ovplyvnila.  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica
  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo
  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Pravidelné programy pre rodiny v SNG BookObrazy, Hľadanie strateného času, Malé divy, Nedeľa po stope, Tvorivý ateliér/Miesto pre umenie a Výtvarka - to sú programy, ktoré pre rodiny pripravuje Slovenská národná galéria. Stretnú sa tak s literárnymi hrdinami, hľadajú limity v umení, tvoria, rozvíjajú svoju kreativitu a hlavne sa dobre bavia. Konajú sa pravidelne. Viac informácií na.

  Súťaž:

  Vyhrajte Hovoriace knihy IRS!

  Čochvíľa je tu Deň detí a preto Rodinné pasy pre Vás pripravili novú súťaž, v ktorej môžete potešiť svojich najmenších. Rozdávať budeme výnimočné Hovoriace knihy IRS! Vďaka zvukom, básničkám, príbehom a úlohám sa pomocou týchto kníh deti ľahko a rýchlo učia. A to všetko hravou formou prikladaním IRS pera na jednotlivé obrázky v knihách. Hovoriace knihy IRS rozvíjajú kreativitu, logiku, samostatnosť aj koncentráciu. V našej súťaži darujeme jednému z Vás jedno pero a dve knihy podľa vlastného výberu.

  Sme šťastní, že Hovoriace IRS knihy už potešili aj malých pacientov Národného ústavu detských chorôb, ktorému spoločnosť MarDur s.r.o. darovala 150 hovoriacich kníh a 30 hovoriacich pier IRS. Veríme, že všetkým prinesú veľa radosti, rovnako ako víťazovi našej súťaže.

  PODMIENKY SÚŤAŽE:

  1) ak ste držiteľom Rodinných pasov, napíšte nám do komentára, pre koho by ste chceli knižku vyhrať.

  2) ak nie ste držiteľmi RP - registrujte sa a do komentáru uveďte: SOM NOVÝ ČLEN. Registrovať sa môžete ZDARMA na našej stránke www.rodinne-pasy.sk (viď. Registrácia zdarma) Držiteľom zľavovej karty Rodinné pasy sa môže stať každá rodina s dieťaťom a trvalým bydliskom v Bratislavskom samosprávnom kraji. Kartička Rodinný pas Vám príde poštou. Budeme sa tešiť ak nás bude zasa viac. SÚŤAŽ TRVÁ DO 31.5. 2019. Meno víťaza oznámime v Deň detí - 1.6.2019 na našom FACEBOOKU. Víťaza budeme následne kontaktovať.   
 • 5/2019

  Rodinné Pasy v Máji

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   


        Newsletter Rodinné pasy MÁJ 2019


  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete vo februári tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov. Ich zoznam sa pre vás snažíme neustále rozširovať.


  Deň otvorených ateliérov 2019 - 1.5.2019 o 10:00 - 22:00,
  Nová Cvernovka
  Navštívte Novú Cvernovku, pozrite si tvorbu kreatívcov priamo v ateliéroch a zabavte sa v rámci kultúrneho programu. Keďže dátum 1.mája je symbolicky prepojený so sviatkom práce, tento deň pracovného pokoja umelci oslávia prezentáciou svojich prác.

  Májový burzoblšák - 4.5.2019, Drieňová 16, Bratislava, 8:00 - 14:00
  Všetkých fanúšikov secondhand módy pozývame na 44. Burzoblšák. Nájdete tu nielen oblečenie ale aj handmade výrobky, platne, knihy, obrazy, starožitnosti a iné. V zóne s občerstvením sladké a slané pochutiny, výborné limonády, sirupy, džemy, káva a mnoho ďalšieho. Posedieť si budete môcť v oddychovej zóne. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne a maľovanie na tvár. Tešte sa na fotostenu a beaty kútik pre dámy s poradenstvom zdarma.

  Harry Potter Quiz - 5.5.2019 a 12.5.2019 o 18:00, KC Dunaj
  Ktoré sú tri neodpustiteľné kliatby? Ako prišiel Takmer bezhlavý Nick k úrazu? Tak si vezmite hop šup prášok a preneste sa do sveta kúziel! Vychutnajte si s priateľmi zábavný kvíz, ktorý otestuje vaše vedomosti o svete Harryho Pottera! Ak sa chcete zabaviť a súťažiť o ceny, prihláste sa! Kvízu sa môžu zúčastniť tímy po dvoch alebo štyroch členoch. Cena lístka je 6€ na osobu.
  Pravidlá kvízu a bližšie info TU: https://www.interticket.sk/program/harry-potter-quiz-2083.

  Senecká korčuľa 2019 - 11.5.2019 od 8:00 do 14:00,
  Slnečné jazerá - JUH, ŠTART od 10:00

  Pozývame vás na športovo-rodinné podujatie priateľov in-line korčuľovania. Tento rok sa bude konať už 11. ročník tohto obľúbeného podujatia, kde nebude chýbať bohatá tombola i dobrá zábava v kruhu korčuliarskej rodiny. Trať pre dospelých má dĺžku cca 7,3 km. ŠTARTOVNÉ ZDARMA !!! REGISTRÁCIA SÚŤAŽIACICH na mieste od 8:00. Viac informácii nájdete na http://seneckakorcula.sk/

  Nepredajme nevestu! - 11.5.2019 o 11:00,
  Nová budova SND – Sála Opery a baletu
  Martin Vanek predstavuje deťom operu Bedřicha Smetanu Predaná nevesta. Príďte sa pozrieť na toto jedinečné predstavenie.

  Kurz poznávania vtáčích hlasov na Železnej studničke 
  11. a 12.5.2019 od 10:00 do 17:00
  miesto stretnutia: Železná studnička - v areáli niekdajších bufetov/pri odbočke na Kačín - zastávka autobusu 43, začiatky vychádzok: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00. Ak aj vás zaujíma, ktorý vtáčik ako spieva, určite je táto akcia ušitá ako na mieru pre vás. V krásnom prostredí jarnej Železnej studničky zažijete krásny a zmysluplný čas.

  Pozor, double stress!, 16.5.2019 o 10:00, hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Divadelný komiks pre tínedžerov a ich poľutovaniahodných rodičov. Podľa románu Juraja Šebestu Venussha (Ťažký týždeň). Voľné pokračovanie inscenácie Pozor, dobrý pes! Dĺžka predstavenia: 70 minút, odporúčame pre deti od 11 rokov. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.

  Rozprávka o šťastnom konci - 21., 22. a 25.5.2019 o 11:00,
  Historická budova SND
  Bolo raz jedno obrovské kamarátstvo, veľké ako rozprávkové kráľovstvo. Dokázalo hory prenášať, ale aj zlobu a choroby zdolávať. Hlavná hrdinka nášho príbehu Júlia sa vydáva spolu s neposedným kamarátom Martinom na dobrodružnú cestu, počas ktorej sa snaží pomôcť kamarátke Márii. Chcú nájsť šťastný koniec jej liečby, ale aj stratený šťastný koniec všetkých rozprávok.

  Budmerická fazuľovica 11.5.2019, Kaštieľ Budmerice
  Určite príďte - malí i veľkí, o dobrú náladu a zábavu isto nebude núdza. A hladný nikto neodíde.

  POMALO - Festival udržateľnosti - 12.5.2019 od 9:00 do 19:00,
  Stará tržnica
  Spomaľme pre skutočne pozitívne zmeny! Dozviete sa viac o slow fashion, zero waste, etickej móde, udržateľnom dizajnem fair trade, eko, bio aj vegan. Príďte sa zoznámiť s výrobcami, dizajnérmi a značkami, ktoré spĺňajú kritéria pomalého životného štýlu, naučme sa vrátiť prírode to, čo nám dáva! Festivalový deň spríjemní oddychová zóna, detský kútik či chutné občerstvenie. Súčasťou podujatia bude SWAP (vzájomná výmena oblečenia), zaujímavé prednášky, diskusie a všakovaké workshopy.
  Vstupenky: 3€ na mieste/2€ v predpredaji.
  Deti do 12 rokov zdarma.  Bratislavský knižný festival (BRaK) - 16.5.2019, Nová Cvernovka
  Predajná výstava kníh, výstavy, diskusie, tvorivé dielne a vynikajúce hudobné koncerty. BRaK opäť predstaví to najlepšie z tvorby spisovateľov, ilustrátorov, knižných grafikov a typografov zo Slovenska a okolitých krajín. I keď hlavná časť festivalu bude až v polovici júna, festival sa začne už v máji, kedy do Bratislavy príde legendárna kapela Kafka Band. Okrem koncertu sa bude konať aj výstava o dejinách komiksu a diskusia.

  Burza detského oblečenia - 18.5.2019 o 9:30 - 12:00, RC Kramárik
  Predávať sa bude jarné, prevažne však letné oblečenie - veľkosti 50 až 140, detské topánky a tehotenské oblečenie. V prípade záujmu o predaj sa registrujte na: burza.rckramarik@gmail.com. Oblečenie bude potrebné doručiť v piatok 17.5.2019. Následne ho budú dobrovoľníci Kramárika triediť podľa typu a veľkostí. Počas burzy predávajúci nemusia byť fyzicky prítomní. Nepredané oblečenie je potrebné si vyzdvihnúť po skončení burzy v sobotu 18.5.2019.

  Karloveský majáles - 18.5.2019 o 10:00 - 22:00, Líščie údolie
  Dobrá nálada, zábava, atrakcie pre deti! Aj taký bude tohtoročný Karloveský majáles na ktorý pozývame všetky rodiny s deťmi.

  Stupavské trhy - 18.5.2019 od 10:00, Kaštieľsky park, Stupava
  Podujatie s bohatým kultúrnym a sprievodným programom a občerstvením je určené pre všetky vekové kategórie. Tradičný remeselný trh láka návštevníkov originálnymi ručne vyrábanými predmetmi a umeleckými doplnkami pre sviatočné chvíle aj dennú potrebu. Samozrejme chýbať nebudú ani zdravé jedlá a nápoje, domáce koláčiky, ovocné šťavy, kávička, aj dobré vínko.

  Džungľa - 20.5.2019 o 10:00, hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Predstavenie Džungľa trvá 70 minút a je vhodné pre diváka od 6 rokov. Ide o spracovanie svetoznámej archetypálnej legendy o ľudskom mláďati menom Mauglí, ktoré vychovala džungľa. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.

  Modrý vták - 22.5.2019 o 10:00 a 23.5.2019 o 9:00,
  hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Súrodenci Tyltyl a Mytyl snívajú spoločný sen. V ňom sa im zjaví čarodejka Thália a vyzve ich, aby prehľadali svet a priniesli jej modrého vtáka, ktorý jediný môže vyliečiť jej chorú Dorotku. Na cestu im dá čarovný diamant a pomocníkov. Predstavenie je určené deťom vo veku od 8 rokov, trvá 120 minút. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.  Medveď a Pytačky - 24.5.2019 o 10:00, hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Predstavenie je vhodné pre diváka od 11 rokov. Vyhraďte si naň 60 minút. Anton Pavlovič Čechov - autor hry a režisérka Edita Borsová vás isto nesklamú. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.

  Cirkul´art 2019 - 24.5. – 26.5., zač. o 16:00, koniec o 20:00, Stupava
  Festival nového cirkusu Cirkul´art je obľúbeným podujatím pre rodiny s deťmi. Každoročne priláka milovníkov divadla, akrobacie a pouličného umenia a núdza o zaujímavé predstavenia, workshopy a vystúpenia nebude ani teraz.

  HUGO, FRIGO, BUBLINA - 26.5.2019 o 10:30, DK Cultus Ružinov
  Veselá hra pre bábky a živých hercov od najznámejšieho autora pre deti Daniela Heviera o tom ako sa kocúr a myšiak spriatelili vďaka zázračnej Bubline. Dĺžka predstavenia: 50 minút, odporúčame pre deti od 3 rokov.

  Tajný denník Adriana Mola - 30.5.2019 o 10:00, hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Adrian Mole je obyčajný chlapec v neobyčajnom veku. Na prahu puberty zisťuje, že má hneď niekoľko problémov. Je jedináčik, dostáva nemožné darčeky a pravidelné akné. To je len kúsok zaujímavého príbehu chlapca, na ktorý vás pozývame. Čas: 70 minút, pre deti od 11 rokov. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.

  Snehulienka a sedem pretekárov - 31.5.2019 o 18:00, SND, Bratislava
  Snehulienka a sedem pretekárov je pôvodný slovenský muzikál z dielne skladateľa Vaša Patejdla a choreografa a režiséra Libora Vaculíka s úspechom rozveseľuje deti dospelých už vyše dvadsať rokov.  DLHODOBÉ PROGRAMY


  Malí dizajnéri – do 9.6.2019, Bibiana dom umenia pre deti
  Výstava reaguje na blížiace sa výročie založenia školy známej pod menom Bauhaus a prenesie malých návštevníkov do obdobia 20. rokov 20. storočia. Jednotlivé miestnosti výstavy predstavujú niektoré oblasti tvorby, ktoré táto škola výrazne ovplyvnila.

  Sláva košíkom! - do 22.5.2019, Galéria ÚĽUV
  Ústredie ľudovej umeleckej výroby v spolupráci s Poľským inštitútom a s poľským združením Serfenta prináša do Bratislavy jedinečnú košikársku výstavu. Návštevníci budú môcť spoznať čaro tohto tradičného remesla, ktoré v súčasnosti fascinuje čoraz viac ľudí.

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica
  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo
  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Pravidelné programy pre rodiny v SNG BookObrazy, Hľadanie strateného času, Malé divy, Nedeľa po stope, Tvorivý ateliér/Miesto pre umenie a Výtvarka - to sú programy, ktoré pre rodiny pripravuje Slovenská národná galéria. Stretnú sa tak s literárnymi hrdinami, hľadajú limity v umení, tvoria, rozvíjajú svoju kreativitu a hlavne sa dobre bavia. Konajú sa pravidelne. Viac informácií na www.sng.sk.

  Noví partneri:

   

  Ježko Bežko
  V obchodíku s detským kútikom svoje deti určite obujete tak, že sa s radosťou rozbehnú. U Ježka Bežka v OD Budúcnosť na Drieňovej 40 v Bratislave nájdete kvalitné detské topánky a doplnky pre vašich bežkavých drobcov. Okrem kamennej predajne s príjemnou atmosférou môžete využiť aj nakupovanie z pohodlia domova - cez e-shop. Ceny topánok v obchodíku a v e-shope sú rovnaké a pri nákupe nad 50€ cez zásielkovňu poštovné neplatíte. Balíčky s topánkami odosiela Ježko Bežko vždy do 24 hodín. Pri nákupe v e-shope uveďte prosím číslo svojho rodinného pasu a kód "RODINNEPASY 10". Získate tak 10% zľavu na celý nákup. Zľava platí v kamennej predajni aj online.

  Hovoriace knihy IRS
  Máte radi knihy ale vaše deti by sa radšej hrali s tabletom alebo telefónom? Máte pocit, že ste už vyčerpali všetky kreatívne nápady na detské hry? IRS hovoriace knihy sú plné zvukov, básničiek, príbehov, úloh na riešenie, ale aj informácií, ktoré deti získavajú hravou formou prikladaním IRS pera na jednotlivé obrázky v knihách. Rozvíjajú kreativitu, logiku, samostatnosť, či koncentráciu. Deti si vďaka tejto pomôcke budujú audiovizuálnu pamäť, trénujú pozornosť i obrazotvornosť. IRS hovoriace knihy sú unikátne v oblasti vzdelávania cudzích jazykov. Sprostredkovávajú originálnu výslovnosť a intonáciu. Držitelia Rodinných pasov dostanú ku každej objednávke + jednu hovoriacu knihu zadarmo. Viac na: www.hovoriaceknihy.sk.

  Z PONUKY NAŠICH PARTNEROV  LETNÝ DENNÝ TÁBOR V RETRO KIDS
  Letné denné tábory pre deti v Retre
  Deti sa môžu tešiť na Tanečnú školu Mirky Kosorínovej "Smiem prosiť", športový program s Retro Sports and Wellness, súťaže, hry, výlety, maľovanie na tvár, tvorivé dielne aj záverečnú diskotéku. Energiu si deti doplnia zdravou a výživnou stravou. Príde medzi nej aj žabka Bupi. Tábor je určený deťom od 5 do 11 rokov.
  Termíny:
  1. turnus: 5. - 9.8.20019
  2. turnus: 12. - 16.8.2019
  3. turnus: 19. - 23.8.2019
  4. turnus: 26.- 30.8.2019

  Cena turnusu na týždeň je 115€. S Rodinnými pasmi si môžete uplatniť zľavu 10% na denný tábor. V cene je zahrnuté poistné, strava 4 x denne, pitný režim a program. Vecné ceny darovalo Bupi.
  Rezervácia na: 0917 700 200 alebo na info@retrokids.sk.

  Denné tábory v Bratislave
  Einsteinovi učenci, Letný MONSTERS tábor, Paulov aquapark, Pestrý Kidshouse, Prešporskí archeológovia, Smelé svište, Veselé krpce, Veselí vodáci a iné. To všetko vyberáme z ponuky Denných táborov, ktoré sa konajú v rôznych častiach Bratislavy a sú určené rôznym vekovým kategóriám. Prehľadnú ponuku si môžete pozrieť na stráne www.dennetabory.sk. S Rodinným pasom máte zľavu 10% na vybraný tábor.
  Informácie o ďalších zľavách nájdete na našej stránke http://www.rodinne-pasy.sk.