Bratislavský samosprávny kraj TU NÁJDETE TIPY NA VÝLETYTU NÁJDETE TIPY NA VÝLETY
Nový poskytovateľ zliav - Schaubmarov mlyn
V Schaubmarovom mlyne si môžete s Rodinnými pasmi uplatniť zľavu 20% na vstupy.
Schaubmarov mlyn nájdete v čarokrásnom prostredí Malých Karpát neďaleko Pezinka.
 
Očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom nechali postaviť pezinskí Pálfiovci a od polovice 19. storočia patrila štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Počas návštevy mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.
 
Okrem expozície mlynárstva (prehliadky sú každú celú hodinu počas víkendov) sa v Galérii výtvarného umenia pravidelne konajú rôzne programy pre verejnosť, ktoré nadchnú všetky vekové kategórie. Aktuálne si tu môžete do 14.4.2019 pozrieť výstavu Z kruhu von o modernej a súčasnej slovenskej keramike. Určite si nenechajte ujsť ani rodinné programy, organizované celoročne, počas ktorých môžete hravou formou objavovať nielen krásy tunajšej prírody, ale aj vlastnú kreativitu a zistiť, že umenie môže byť aj zábavné.
 
Čas v Schaubmarovom mlyne si môžete spríjemniť aj v tunajšej kaviarni pri šálke kvalitnej
kávy z modranskej pražiarne Ebenica alebo dobrým koláčikom. Drobnosti z produkcie Schaubmarovho mlyna a Slovenskej národnej galérie objavíte v malom obchodíku.
 
V Schaubmarovom mlyne si môžete s Rodinnými pasmi uplatniť zľavu 20% na vstupy.
Posledný vstup do mlyna je o 15:00 cez týždeň a o 17:00 cez víkend.