Aktuality

16.06.2018 - Umelci v Abelande – 16.6.2018 od 10:00 do 15:00

Na predposlednú sobotu jarnej sezóny prijali pozvanie do gazdovskej dedinky  umelci, ktorí každoročne maľujú, fotia a vyrezávajú v Lozorne. Táto pozvánka platí aj pre vás. Umelcov stretnete roztrúsených po krásne prírode. Tešte sa na najlepšieho dolnorakúskeho maliara Gottfieda Las Wurma s jeho žiakom, ďalej umeleckého fotografa Janka Hladíka zo Zohora, akademického maliara Eda Kalického zo Stupavy či umelca a architekta v jednej osobe - Igora Krista z Plaveckého Podhradia. Hladný nikto neostane – variť sa budú povestné halušky s polievkou. Držitelia rodinných pasov majú v Abelande zľavu 20% na atrakcie a občerstvenie. 

13.06.2018 - V Dlháčiku všetko robia s láskou a nadšením

Dlháčik je jedným z najaktívnejších rodinných centier v Bratislave. Už z názvu je jasné, kde ho nájdete: predsa na Dlhých Dieloch. Každý deň sa tam niečo deje. Deti, aj tie najmenšie, sa tešia na tunajšie programy, kde si zdokonaľujú svoje schopnosti. Zapojiť sa môžu do tanečného programu, zacvičiť si, stráviť čas v kreatívnej skupine, zavítať do Montessori kútika aj sa vzdelávať. Okrem pravidelných programov organizujú v RC Dlháčik každý mesiac aj nejaké špeciálne aktivity, napr. čítanie s deťmi, predstavenia bábkových alebo hraných amatérskych divadiel, či maškarný ples. 

O Rodinné centrum Dlháčik sa starajú dobrovoľníci, bez nároku na honorár - odmenou im sú rozžiarené detské očká. Všetko tu robia s láskou a nadšením, vďaka čomu sa v Dlháčiku cítia dobre celé rodiny. Rodičia si tu výborne oddýchnu a deti sa dosýtosti vyšantia. 
Držitelia Rodinných pasov majú v RC Dlháčik 10 % zľavu na jednorázový vstup do herne a 10 % zľavu na kurzy organizované dobrovoľníkmi RC Dlháčik.  
Viac informácii nájdete na stránke www.dlhacik.sk. Počas letných prázdnin je RC Dlháčik zatvorené.  

11.06.2018 - 17.06.2018 - ZÍSKAJTE BEZPLATNE ZĽAVOVÚ KARTU RODINNÝ PAS


Máte radi kultúru, rodinné programy alebo chodíte radi na výlety? Hľadáte vzdelávacie kurzy, letné tábory, alebo jazykové pobyty pre svoje ratolesti? Radi si posedíte pri šálke dobrej kávy s priateľmi zatiaľ čo sa vaše deti hrajú? Tak ste na správnom mieste. Rodinné pasy sú projekt, ktorý vám pomôže nájsť skvelé miesta pre oddych, poznanie aj zábavu pre celú rodinu a navyše vo zvýhodnených cenách. Stačí ak sa bezplatne zaregistrujete na tejto stránke (pozri: RIGISTRÁCIA) a my vám priamo domov pošleme našu ZĽAVOVÚ KARTU.   

Držitelia Rodinného pasu získavajú zľavy na rôzne služby a produkty v bratislavskom a trnavskom kraji, ale aj v Rakúsku (Burgenland, Dolné Rakúsko). V súčasnosti naše služby využíva vyše 5000 rodín, temer 200 slovenských poskytovateľov služieb a ich počet narastá. Rodinné pasy sú osvedčený a fungujúci projekt nie len u nás na Slovensku, ale aj v ďalších európskych krajinách a my budeme radi ak sa k nám pripojíte. 
Všetkým držiteľom Rodinných pasov zasielame elektronicky každý mesiac newsletter so zhrnutím najlepších pripravovaných akcií na nadchádzajúci mesiac. Atraktívne podujatia ako aj informácie o možnostiach čerpania zliav môžete sledovať aj na našom facebookovej funpage - https://www.facebook.com/RodinnePasysk/, alebo na tejto webovej stránke. 
Registrujte sa, sledujte nás a možno tiež v jednej z našich súťaží vyhráte aj nejakú atraktívnu cenu. 

09.06.2018 - 09.06.2018 - Tajomné prírodné Kramáre – 9.6.2018

Keď sa povie „boli sme na Kramároch“, každý si predstaví detskú pohotovosť, alebo nemocnicu so známou „sestričkou z Kramárov“ od Elánu. My vás ale pozývame spoznať Kramáre z úplne inej, tej krajšej stránky. A to všetko formou hry. Hra, ktorá vás čaká spočíva v spoznávaní zaujímavých miest cez rôzne úlohy. V cieli budú pripravené ďalšie hry, opekačka a pre deti jazda na koníkoch. Stretnutie bude na ihrisku nad Višňovou ulicou, kde sa budete môcť zaregistrovať od 10:00 do 11:00. Na vašu účasť sa tešia Rodinné centrum Kramárik spolu so starostom MČ Nové Mesto Rudolfom Kusým. 


08.06.2018 - 10.06.2018 - Keramické trhy 2018 – 8. – 10.6.2018, Pezinok

 Už 15 rokov sa stretávajú keramikári a milovníci krehkých výrobkov z hliny v Pezinku. Obľúbené podujatie vždy zaplní Radničné námestie a ulicu M.R. Štefánika originálnymi výrobkami z rôznych kútov Európy. Tento rok účasť potvrdilo asi 150 zručných majstrov, ktorí odprezentujú to najlepšie zo svojich dielní. Keramika – či už okrasná alebo úžitková poteší snáď všetky vekové kategórie. Príďte sa o tom presvedčiť aj so svojimi deťmi. Či už si domov odnesiete hrnček na med, šálky na čaj, kŕmidlo pre vtáčikov, ozdobu do záhrady, alebo sa len prídete pokochať širokou ponukou, určite sa tu budete cítiť skvele. Pripravený je totiž aj kultúrny program a keramické dielne pre deti.   

Témou pätnásteho ročníka Keramických trhov bude kachliarstvo a výroba kachlíc. Kachle poskytovali uzavretý oheň na vyhrievanie izby, sálavé teplo ale súžili i na prípravu pokrmov. Od konca 14. storočia sa dostali do meštianskych domov a panských sídel z oblasti Rakúska, Nemecka a Čiech. Na vidiek sa dostali v 18.storočí. Samotné kachlice na stavbu kachlí boli aj estetickým dielom, pričom v našej oblasti vynikli jedinečné výrobky z Modry. Práve Modrania sa predstavia na Radničnom námestí, kde budú počas troch dní predvádzať ukážku výroby keramickej pece dvomi technikami - nabúchaním a zalievaním. 
Počas Keramických trhov budete môcť navštíviť šesť tematických výstav nielen v centre Pezinka. Osvieženie v podobe vína a domácich produktov ponúkne Malá vínna ulička spolu s Pezinskými viechami. Vstup na podujatie vrátane detských dielní je bezplatný. Návšteva sprievodných výstav je spoplatnená podľa cenníkov jednotlivých subjektov. 


zobraziť všetky ›

 

Kalendár akcií

16:21 | Dnes je utorok 19.06.18
Dnes má meniny Alfréd
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi